انواع کوسن و کاربرد آن - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

انواع کوسن و کاربرد آن

اگر به دنبال ایجاد تغییرات کوچک اما تأثیرگذار در دکوراسیون منزلتان هستید، به تغییر در طرح کوسن فکر کنید. کوسن‌ها به خانه عمق، بُعد و زیبایی می‌بخشند و با دنیایی از نقش‌های زیبا و رنگ‌های دوست‌داشتنی حسی گرم، خوب و دل‌نشین به افراد خانه منتقل می‌کنند. در این مقاله به معرفی انواع کوسن‌ها و کاربردهای متنوع آن پرداخته می‌شود.

 

انواع کوسن و کاربرد آن‌ها

کوسن‌ها با طرح‌ها و مدل‌های مختلف، تأثیر بسزایی روی دکوراسیون منزل می‌گذارند. انتخاب مدل مناسب کوسن برای مبل و گوشه‌های تخت، نیازمند آشنایی با گونه‌ها و انواع مختلف آن است. ازاین‌رو برای آشنایی بیشتر به معرفی انواع کوسن‌ها خواهیم پرداخت.

 

کوسن‌هایی با لبه‌های تیز

این مدل از محبوب‌ترین نوع کوسن‌ها محسوب می‌شود. برای تهیه این کوسن تنها کافی است دو قطعه پارچه و چهار درز اطراف آن را بدوزید؛ پارچه رویی می‌تواند از تزئینات بیشتری برخوردار باشد.

 

کوسن‌های مکعبی

این کوسن‌ها دقیقاً شبیه به مکعب هستند و از دو کفه و چهار تکه پارچه برخوردارند. اندازه این چهار تکه با توجه به شرایط مبلمان و دکوراسیون منزل متفاوت است.

 

کوسن‌های منگوله‌دار

کوسن‌های منگوله‌دار این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا بتوانید خلاقیت به خرج داده و هر چیز تزئینی را به لبه‌های آن‌ها بدوزید و کوسنی زیبا خلق کنید.

 

کوسن ترکیه‌ای

شکل ظاهری این کوسن‌ها ازنظر اندازه، ابعاد و لبه، کمی با کوسن‌های لبه تیز تفاوت دارد؛ اما پایه اولیه هر دو یکسان است. در دوخت لبه‌های این کوسن‌ها اغلب از ریسمان‌های ضخیم استفاده می‌شود. کوسن‌های ترکیه‌ای بیشتر به مستطیل‌های کشیده با عرض کم شباهت دارند.

 

کوسن‌هایی به شکل پشتی

این کوسن‌ها از کاربردهای زیادی برخوردار هستند. به‌عنوان‌مثال می‌توان در گوشه‌های خلوت و آرام خانه و یا برای خواندن یک کتاب طولانی از آن‌ها استفاده کرد. این کوسن‌ها در ابعاد بزرگ، نوعی ساختارشکنی را در دکوراسیون داخلی منزلتان ایجاد می‌کنند.

 

کوسن‌هایی با لبه پارچه‌ای

کوسن‌های لبه پارچه‌ای یکی از انواع کوسن‌های منگوله‌دار هستند که تنها در ظاهر باهم تفاوت دارند. در این نوع کوسن‌ها، از پارچه خود کوسن به‌جای منگوله استفاده می‌شود که ظاهری جذاب و بانمک به آن‌ها می‌بخشد.

 

کوسن‌های گرد

این کوسن‌ها به‌عنوان یکی از انواع کوسن‌های فانتزی، در تمام خانه‌ها با هر نوع دکوراسیونی مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای افزایش جذابیت و زیبایی کوسن‌های گرد می‌توانید آن‌ها را با قطرهای مختلف تهیه کنید.

 

کوسن‌های سوسیسی

کوسن‌های سوسیسی با شکل استوانه‌ای خود، معمولاً در لبه مبل‌ها و کاناپه‌ها استفاده می‌شوند.

 

کوسن‌های تخت

این نوع کوسن‌ها از عرض کمتری نسبت به سایر کوسن‌ها برخوردار هستند و بیشتر برای تزئین تخت‌ها و کاناپه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

نکاتی که باید درباره کوسن بدانید

  1. آشپزخانه یکی از مکان‌هایی است که می‌توان در آن از شکل‌های متنوع کوسن استفاده کرد. برای اتصال کوسن‌ها به صندلی، روش‌های متعددی نظیر گره زدن وجود دارد. درصورتی‌که آشپزخانه‌تان، صندلی و نیمکت‌های چوبی دارد، حتماً از کوسن استفاده کنید.
  2. جنس کوسن‌ها باید با توجه به مکان موردنظر انتخاب شود. به‌عنوان‌مثال برای آشپزخانه باید از پارچه‌های بسیار مقاوم و قابل شستشو با ماشین لباس‌شویی استفاده کرد.
  3. برای صندلی‌ها می‌توان از کوسن‌های مربع با اندازه‌های مختلف استفاده کرد؛ اما برای صندلی‌های گرد بهتر است، کوسن‌ها هم گرد انتخاب شوند.
  4. از کاربردهای دیگر کوسن‌ها می‌توان به نیمکت آشپزخانه اشاره کرد. استفاده از کوسن‌های مستطیلی و ضخیم برای این نیمکت‌ها مناسب است. سایز این کوسن‌ها را می‌توانید دقیقاً متناسب با اندازه نیمکت انتخاب کنید.
  5. انتخاب رویه‌های متنوع کوسن باعث می‌شود که بتوانید در فصل‌ها و مناسبت‌های مختلف، آن‌ها را تعویض کنید.
  6. سایز کوسن‌ها رابطه مستقیم با اندازه صندلی و یا کاناپه شما دارد. به‌طور کل استفاده از کوسن‌های متوسط با اندازه ۴۰ در ۴۰ سانتی‌متر برای کاناپه‌های بزرگ مناسب است.
  7. کوسن‌های مربعی گزینه مناسبی برای کسانی است که از کمردرد رنج می‌برند و نیاز به یک تکیه‌گاه دارند. این کوسن‌ها برای صندلی‌های چوبی، تخت و مبل‌های راحتی مناسب هستند. از کوسن‌های مربعی بزرگ می‌توانید برای مبل‌های پرحجم و شلوغ استفاده کنید.
  8. از کوسن‌های مستطیلی می‌توان برای پوشش قسمت پایینی کمر و گردن استفاده کرد.
  9. کوسن‌های سوسیسی یا متکایی بهترین گزینه برای مبل‌های چرمی محسوب می‌شوند و از لیز خوردن افراد جلوگیری می‌کنند.
  10. کوسن‌های دایره‌ای انتخاب مناسبی برای مبل‌های چوبی با لبه‌های تیز است.

 

 

انواع کوسن

انتخاب کوسن مناسب، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های چیدمان دکوراسیون داخلی منزل به شمار می‌آید. درواقع کوسن‌ها تأثیر بسزایی در طراحی محیط می‌گذارند. گاهی هم می‌توانیم با تهیه تعدادی کوسن در رنگ‌های متنوع و یا حتی تعویض رویه کوسن‌های قدیمی با کم‌ترین هزینه در منزل حال و هوای تازه‌ای ایجاد کنیم .

 


*برای ارائه خدمات دکوراسیون و یا درخواست خدمات دکوراسیون به سایت زیر مراجعه کنید.*

*دکوراسیون – سرویس اول*


منابع

seemorgh.com

namnak.com

chekhabar.ir

akairan.com

chidaneh.com

jamejamonline.ir

nargon.ir

arga-mag.com

 

منابع تصاویر

divinepdx.com

sobbekheir.com

etsy.com

rokna.net

xboxhut.com

casamia.fampai.com

calmingbreath.com

armaggan.com

 

 

 

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *