نصب حفاظ چوبی پنجره - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

نصب حفاظ چوبی پنجره

امروزه کرکره‌های چوبی در مدل‌ها و طرح‌های متنوعی تولید ‌می‌شوند. یکی از کاربردهای اصلی این کرکره‌ها این است که به‌عنوان حفاظ پنجره عمل می‌کنند. مزیت بزرگ این حفاظ‌های چوبی، طریقه مونتاژ و نصب آن‌ها است. در این مقاله به شما نحوه نصب حفاظ چوبی پنجره را در ۶ مرحله آموزش خواهیم داد.

 

 

نصب حفاظ چوبی پنجره

کرکره‌های چوبی که آن‌ها را به‌عنوان حفاظ چوبی پنجره نیز می‌شناسند، هم به‌صورت داخلی و هم خارجی بر روی پنجره نصب می‌شوند. درواقع این حفاظ‌ها می‌توانند شیشه پنجره‌ها را از آسیب و شکستن در امان نگاه‌دارند. علاوه بر آن حفاظ‌های چوبی برای کنترل نور خورشید، زیبایی ظاهری پنجره و … کاربرد دارند. در ادامه شما را با نصب حفاظ چوبی داخلی پنجره منزل آشنا می‌کنیم. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

انداز‌ه‌گیری دقیق جهت نصب حفاظ چوبی پنجره

حفاظ یا کرکره‌های چوبی معمولاً به‌صورت سفارشی برای پنجره‌ها ساخته می‌شوند. حتماً قبل از سفارش حفاظ چوبی، از سازگاری آن با پنجره‌های خانه‌تان اطمینان حاصل کنید. می‌توانید از شرکت مربوطه، در مورد نحوه اندازه‌گیری صحیح بپرسید. اکثر شرکت‌ها دستورالعمل‌های خاصی را به‌منظور اندازه‌گیری پنجره برای نصب حفاظ چوبی به شما ارائه می‌دهند. هنگام اندازه‌گیری طول و عرض پنجره، حداقل سه واحد بیشتر برای باز شدن حفاظ در نظر بگیرید.

 

 

مشخص کردن نحوه نصب حفاظ چوبی پنجره

اگر تصمیم به استفاده از حفاظ چوبی پنجره گرفتید، بهتر است بدانید که دو روش برای نصب آن وجود دارد. نصب قاب، ساده‌ترین شیوه جهت قرار دادن حفاظ چوبی است (در این مقاله نیز به همین روش می‌پردازیم). حفاظ‌های چوبی معمولاً با قاب‌های دو، سه یا چهارضلعی ساخته می‌شوند. این قاب‌ها در اطراف یا داخل طاقچه پنجره منزل نصب خواهند شد. قاب حفاظ‌های چوبی باید به‌خوبی در چارچوب پنجره اصلی بنشیند.

روش دیگر، نصب حفاظ پنجره با استفاده از لولا است. در این حالت، حفاظ‌های چوبی به کمک لولا مستقیماً به پنجره منزل یا چارچوب آن وصل می‌شوند. در هردوی این روش‌ها، شما باید تصمیم بگیرید که حفاظ در اطراف چارچوب پنجره بماند یا داخل آن.

حفاظ چوبی پنجره

 

ساختن قاب برای نصب حفاظ چوبی پنجره

قاب حفاظ چوبی پنجره باید بر روی قاب پنجره منزل به‌صورت ثابت و محکم بماند. از طرفی دیگر ممکن است هنگام باز یا بسته کردن حفاظ، نیاز به کمی فضا باشد. پس قاب حفاظ را با در نظر گرفتن فضای موردنیاز برای باز و بسته شدن حفاظ بسازید. با استفاده از میخ‌ چهار طرف قاب را به هم متصل کنید تا به‌خوبی محکم شوند. بعدازاینکه قاب ساخته شد، برای تست، آن را بر روی چارچوب پنجره قرار دهید تا ببینید مناسب است یا خیر. ناگفته نماند که قاب حفاظ چوبی به‌صورت آماده نیز به همراه حفاظ ارائه می‌شود. در این صورت شما فقط باید اجزای قاب را به هم وصل کنید.

حفاظ چوبی پنجره

نصب قاب حفاظ چوبی پنجره

قاب را بر روی پنجره منزل گذاشته و سپس با یک ابزار تراز آن را ازنظر صاف بودن چک کنید. احتمال دارد در این مرحله جهت تراز کردن قاب نیاز باشد لایه‌ای بین آن و پنجره قرار دهید. سپس با استفاده از یک دریل سوراخ‌هایی را در چهار طرف قاب حفاظ (بالا، پایین و طرفین) ایجاد کنید. درنهایت با پیچ، قاب حفاظ را به قاب پنجره منزل متصل سازید.

 

نصب حفاظ چوبی بر روی قاب حفاظ

اکنون کار ساده‌ای پیش رو دارید و باید حفاظ‌ها را به لولای قاب وصل کنید. پین‌های مخصوص حفاظ را با لولای روی قاب تراز کرده و سپس پین را داخل لولا وارد کنید. البته ناگفته نماند که نوع لولا و نحوه وصل کردن آن ممکن است بسته به طراحی شرکت سازنده متفاوت باشد. در این صورت با مطالعه دستورالعمل ارائه‌شده از طرف شرکت، قادر به نصب حفاظ خواهید بود. پس از نصب حفاظ آن را باز و بسته کرده و مطمئن شوید که به‌راحتی این کار انجام می‌گیرد. اگر مشکلی وجود داشت باید لولا یا قاب حفاظ را دوباره تنظیم کنید.

 

پوشاندن شکاف‌های احتمالی بین قاب حفاظ چوبی و دیوار

احتمال اینکه پس از نصب قاب و حفاظ چوبی پنجره، شکافی بین دیوار و قاب ایجاد شود، وجود دارد. در این مواقع یا موارد مشابه دیگر، نگران ظاهر پنجره نباشید. به‌راحتی با تکه‌های چوبی باریک می‌توانید این فضاها را پرکنید. البته برای پوشاندن شکاف‌ها، استفاده از نوارهای چسب نیز کارساز است. در صورت به کار بردن نوارچسب، پس از اتمام کار، برای مطابقت با دیوار، آن‌ها را رنگ‌آمیزی کنید.

 

نصب حفاظ چوبی پنجره

حفاظ‌های چوبی پنجره هنوز هم یکی از بهترین راهکارهای جلوگیری از ورود نور خورشید و حتی سرمای هوا به محیط منزل هستند. علاوه بر آن حفاظ‌های چوبی با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی هماهنگی دارند. شرکت‌های تولیدکننده این حفاظ‌های چوبی، دستورالعمل‌هایی را برای نصب آن‌ها به مشتریان ارائه می‌دهند. این مسئله در کنار مطالب گفته‌شده در این مقاله، به شما در نصب راحت‌تر حفاظ چوبی پنجره کمک خواهد کرد.

 

 

منابع

http://www.diynetwork.com/

http://www.carehomedecor.com/

https://www.shutters-direct.co.uk/

https://en.wikipedia.org/w

https://www.thisoldhouse.com/

https://www.justblinds.com/

 

 

تصاویر

http://www.diynetwork.com/

 

 

 

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *