دکوراسیون فروشگاه کفش - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

دکوراسیون فروشگاه کفش

صرف هزینه‌های گزاف از سوی کمپانی‌های بزرگ دنیا برای تبلیغ یک محصول این موضوع را برای همه روشن می‌کند که فرایند ارائه محصول تولیدشده بسیار مهم‌تر و درعین‌حال دشوارتر از تولید آن محصول است. بسیارند محصولات باکیفیتی که به دلیل ارائه نادرست به مشتری، با شکست در فروش مواجه شدند. دکوراسیون فروشگاه کفش مناسب توجه به ویژگی‌های فروشگاه مانند نورپردازی و وجود آینه ضروری است.

 

فضای داخلی فروشگاه‌ها، تزئینات بیرونی و دکوراسیون آن در راستای تبلیغ و ارائه درست محصولات به وجود می‌آیند. فروشگاه‌های بزرگ هزینه بسیاری برای دکوراسیون داخلی خود می‌کنند تا علاوه بر جذابیت بصری باعث آرامش خیال مشتری در حین تصمیم‌گیری و انتخاب او شوند. فروشگاه‌های کفش از این دسته‌اند. نورپردازی و استفاده از رنگ‌های مناسب تأثیر چشم‌گیری در جذب مشتری به این فروشگاه‌ها دارد. در این مقاله برخی از موضوعات مهم درزمینه دکوراسیون داخلی فروشگاه‌های کفش را بررسی می‌کنیم.

 

دکوراسیون فروشگاه کفش

راه‌اندازی یک فروشگاه کفش بسیار هیجان‌انگیز است. آن‌چنان‌که برخی آرزوی انجام این کار را در طول زندگی خوددارند. رنگارنگی کفش‌ها، عطر تازگی چرم، واکس و مشاوره دادن به مشتری برای رسیدن به کفش موردعلاقه خود برای بسیاری از افراد هدفی ایده آل و جذاب به شمار می‌رود؛ اما صرف داشتن علاقه و هیجان برای راه‌اندازی یک فروشگاه آن‌چنان معقول نیست و شما را به موفقیت و جذب مشتری بیشتر نمی‌رساند.

برای اینکه مشتری‌های بیشتری جذب فروشگاه شما شوند، تکنیک‌های هوشمندانه بسیار زیادی وجود دارد. شیوه برخورد و صحبت کردن با مشتری توسط فروشندگان، دمای محیط فروشگاه، پوشش فروشندگان و بسیاری از مسائلی که جنبه روانی برای جذب مشتری دارد. موضوعی که در این مقاله تصمیم داریم بررسی کنیم دکوراسیون داخلی فروشگاه‌های کفش و تکنیک‌ها و روش‌های متعددی است که باعث جذب بیشتر مشتری از راه طراحی داخلی یک فروشگاه می‌شود.

 

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش

در طراحی دکوراسیون داخلی بسیاری از اماکن و مراکز فروشگاهی قوانین نانوشته‌ای برای جذب بیشتر مشتری وجود دارد که دانستن این نکات، کمک بسیاری در افزایش فروش خواهد کرد. این موارد عبارت‌اند از:

 

طراحی با توجه به انتظارات مشتریان

اولین موضوعی که در طراحی دکوراسیون داخلی یک فروشگاه باید به آن توجه شود این است که فروشگاه ما در کدام منطقه از شهر و برای کدام قشر از جامعه، محصول ارائه می‌دهد. اگر در منطقه فقیرنشین فروشگاه دارید باید از دکوراسیون لوکس و پرزرق‌وبرق پرهیز کنید. در مورد مناطق مرفه موضوع برعکس است. رویکرد دیگری که در این مورد وجود دارد، خواست خودِ فروشنده است. اگر شما خواهان مراجعه‌کنندگان سطح بالا هستید و نمی‌خواهید قشر متوسط وارد فروشگاهتان شوند باید در طراحی دکوراسیون فروشگاه از ویژگی‌ها و تزئینات بسیار لوکس استفاده کنید. اما آنچه مسلم است این است که فروشگاه کفش شما باید نیازها و انتظارات مصرف‌کنندگان را تأمین کند.

 

طراحی ویترین فروشگاه

همان‌طور که برای جذب براده‌های آهن به آهنربا احتیاج دارید، جهت جذب مشتری برای فروشگاهتان به ویترینی جذاب، ساده و با ویژگی‌های منحصربه‌فرد نیاز دارید. ویترین فروشگاه‌های کفش را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین عوامل در جذب مشتری به داخل فروشگاه دانست. یک چیدمان اصولی با رعایت تمام نکات زیبایی شناسانه و در نظر گرفتن همه چیزهایی که مشتری را به سمت کفش‌های فروشگاه شما جذب کند، تأثیر خوبی بر فروش شما خواهد داشت؛ اما باید به این نکات در خصوص ویترین فروشگاه نیز توجه کرد:

تمام فضای ویترین را پر از کفش نکنید. ویترین‌های شلوغ احساس سردرگمی و پریشانی را به مشتریان انتقال می‌دهند. ترتیبی خاص، پرهیز از شلوغی و تجمع بیش‌ازحد کفش‌ها در یک منطقه دید باید قابل‌توجه باشد.

ویترین را نورپردازی کنید. این نورپردازی می‌تواند فقط بر روی یک سوژه به‌خصوص در ویترین باشد و یا تمام فضای داخل ویترین را در برگیرد. استفاده از نورهای خیره‌کننده و با شدت بالا حتی ممکن است باعث دور شدن مشتریان شود.

ویترین را رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از رنگ‌های متناسب با کفش‌ها می‌تواند مشتریان بیشتری را به تماشای ویترین و محصولات درون مغازه ترغیب کند. استفاده از دو رنگ متضاد برای رنگ‌آمیزی ویترین هم بسیار مؤثر است.

 

ورودی فروشگاه

 مشتریانی که قصد خرید دارند در اولین نقطه‌ای که در مورد فروشگاه شما قضاوت می‌کنند، ورودی آن است. محدوده ورودی که به آن منطقه مرزی هم گفته می‌شود، اولین جایی است که توسط مشتریان دیده و لمس می‌شود. با توجه مساحت فروشگاه، حداقل ۱٫۵ و حداکثر ۴٫۵ متر از فضای فروشگاه را، ورودی آن در برمی‌گیرد. این قسمت از فروشگاه بسیار اهمیت دارد؛ زیرا به مشتری نشان می‌دهد که شما چه چیزی برای فروش دارید و بعد از وارد شدن به فروشگاه، قضاوت می‌کند که وارد یک فروشگاه شیک و درجه‌یک شده یا یک مغازه معمولی و رده پایین. بعد از  این است که به نورپردازی، چیدمان و رنگ‌بندی فروشگاه توجه می‌کند؛ بنابراین طراحی دقیق این بخش فروشگاه بسیار مهم است.

 

سمت راست فروشگاه

 طبق تحقیقاتی که در آمریکای شمالی انجام شد ۹۰ درصد مشتریان پس از ورود به فروشگاه بی‌اختیار به سمت راست می‌چرخند. بنابراین نخستین دیواری که در سمت راست فروشگاه قرار دارد بهترین مکان برای قدرت‌نمایی فروشنده محسوب می‌شود. نحوه چیدمان، تزئین، رنگ‌آمیزی و نورپردازی این قسمت از فروشگاه تأثیر بسیار زیادی بر جلب نظر مشتریان برای تماشای تمام محصولات فروشگاه خواهد داشت. پس در این قسمت از فروشگاه کفش‌هایی را قرار بدهید که مطمئن هستید موردپسند اکثر مشتریان خواهد بود؛ کفش‌های فصل، کفش‌های لوکس و آن‌هایی که سود بیشتری برای‌تان به همراه دارند جای‌شان در همین‌جا است.

 

ایجاد مسیر برای گردش مشتری

 با علم به این موضوع که مشتری پس از ورود به فروشگاه به سمت راست خواهد رفت و با طراحی دکوراسیون مخصوص آن منطقه، نصف راه را طی کرده‌اید. حالا کافی است مشتری را متقاعد کنید که به قدم زدن درون فروشگاه ادامه داده و کالاهای بیشتری را ببیند. با این کار علاوه بر اینکه شانس خرید مشتریان را بیشتر می‌کنید، می‌توانید حجم رفت‌وآمد مشتریان در فروشگاه را نیز با طراحی مسیری از پیش تعیین‌شده کنترل کنید. طراحی مسیر در فروشگاه باعث توازن ترافیک مشتریان در بخش‌های مختلف آن و جلوگیری از ازدحام در یک بخش به‌خصوص خواهد شد. اکثر فروشندگان این مسیر را به شکل دایره‌ای تعبیه می‌کنند تا مشتری پس از طی مسیر، دوباره به در ورودی فروشگاه برسد. برخی هم با مشخص کردن مسیر با یک رنگ یا بافت مشخص به‌صورت غیرمستقیم مشتریان را درون فروشگاه می‌چرخانند. قرار دادن یک ویترین چشم‌نواز در انتهای مسیر، خاطره جالبی را از فروشگاه شما در ذهن مشتریان به یادگار می‌گذارد.

 

دکوراسیون فروشگاه کفش و محل تست کفش

مشتریان بعد از انتخاب کفش موردنظر خود از ویترین یا از قفسه‌های داخل فروشگاه به مکانی برای نشستن و تست کفش خود نیاز دارند. کوچک بودن فضا برای تست کفش و راحت نبودن مکانی برای نشستن از دلایلی است که مشتریان را ناراضی می‌کند. درون فروشگاه باید به‌اندازه کافی صندلی برای امتحان کردن کفش توسط مشتری تهیه‌شده باشد. بنابراین صندلی‌های کافی و راحت از دیگر ویژگی‌هایی محسوب می‌شود که باید در طراحی فروشگاه خود در نظر داشته باشید. از سوی دیگر، صندلی راحت کمک می‌کند تا مشتریان احساس کنند فروشگاه شما میزبان همیشه آن‌ها است و باعث تکرار مراجعه آن‌ها به فروشگاه می‌شود.

 

نورپردازی مناسب در دکوراسیون فروشگاه کفش

 استفاده از نورهای متناسب با کفش‌ها و برند محصولات در داخل و خارج فروشگاه تأثیر بسزایی در جذب مشتری دارد. نورپردازی می‌تواند باعث گرم‌تر جلوه کردن محیط فروشگاه و استقبال بیشتر مشتریان شود. در فروشگاه‌هایی که کفش‌های مدل قدیمی و خاص به فروش می‌رسد باید از نورهای کم شدت استفاده کرد و در فروشگاه‌های لوکس می‌توان از نور طلایی همراه با خوشبوکننده فضا استفاده کرد. کفش‌های خاص و مشتری‌پسند را می‌توان با نورپردازی مستقیم و خطی، برجسته‌تر نشان داد تا مشتریان فرق آن‌ها را با دیگر اقلام فروشگاه متوجه شوند.

 

دکوراسیون فروشگاه کفش و استفاده از آینه

حتی اگر راحت‌ترین صندلی‌های دنیا را هم در فروشگاه خود داشته باشید، درصورتی‌که مشتریان نتوانند کفش موردنظر خود را در آینه ببینند و در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کنند، این صندلی‌ها بی‌فایده هستند. به کار بردن آینه‌های قدی و نیمه قدی به‌صورت ترکیبی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش خود باید انجام بدهید. اگر فضای فروشگاه شما وسیع باشد یکی از بهترین راه‌ها برای تزئین آن استفاده از آینه‌هایی است که هم قابل‌استفاده برای مشتریان هستند و هم به زیبایی فضای داخلی کمک می‌کنند.

 

محل قرارگرفتن صندوق

 صندوق فروشگاه باید در مکانی قرارگرفته باشد که محل توقف طبیعی مشتریان در حین قدم زدن بین قفسه‌ها و کفش‌ها است. با این فرض که اکثر مشتریان بعد از ورود به سمت راست رفته و در مسیری که ما برای آن‌ها تعیین کردیم حرکت کنند، سمت چپ فروشگاه، محلی ایده آل برای قرار دادن صندوق و دستگاه POS فروشگاه به شمار می‌رود. اگر فروشگاه خیلی هم بزرگ نیست باید صندوق و پیشخوان را در جایی قرار بدهید که بتوانید بر اوضاع فروشگاه تسلط و همه‌چیز را زیر نظر داشته باشید.

 

مشاوره در صورت نیاز

هرچند این مورد ارتباط مستقیمی با دکوراسیون داخلی فروشگاه ندارد؛ اما به‌طور غیرمستقیم می‌تواند زحمت تمام افرادی که برای طراحی فضای داخلی فروشگاه انرژی صرف کرده‌اند را ضایع کند. مشورت دادن به مشتریان در حین انتخاب یا خرید یک کفش بسیار حساس و خطرناک است. برخی مشتریان دوست دارند در سکوت و بدون مشورت کفش دلخواه خود را انتخاب کنند و برخی دیگر دوست دارند تا با صحبت و مشورت با فروشنده، به انتخاب کفش دلخواه خود بپردازند. فروشندگان باید متناسب با روحیات هر مشتری، با او برخورد داشته باشند.

 

دکوراسیون فروشگاه کفش

بهترین، زیباترین و باکیفیت‌ترین کفش‌های تولیدشده، درصورتی‌که به‌طور صحیح در معرض دید مشتریان قرار نگیرند، هیچ‌گاه به فروش نمی‌روند. ازاین‌رو، طراحی دکوراسیون داخلی مکانی که قصد فروش کفش را دارد باید بسیار دقیق و بافکر انجام شود. پرهیز از شلوغی، استفاده از نورهای شدید و رنگ‌های نامتناسب با کفش‌ها، فضای ناکافی برای تست کفش و مواردی از این قبیل قطعاً مانع از جذب مشتریان به فروشگاه می‌شود. با رعایت نکاتی که در خصوص دکوراسیون داخلی یک فروشگاه کفش گفته شد و برخورد مناسب و چهره گشاده بی‌شک مشتریان بسیاری به فروشگاه شما جذب خواهند شد.

 

 

 

 

منابع:

tazeen.ir 

decoboom.ir 

mentodecor.ir

article.tebyan.net

tarahaneh.com

ronigroup.co 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *