رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن

پس از گذراندن یک روز پرمشغله نوشیدن یک لیوان چای در اتاق نشیمن کنار اعضای خانواده و گفتگو با آن‌ها همیشه می‌تواند دلپذیر باشد. ازاین‌رو چیدمان، تزئینات، نورپردازی و رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. دکوراسیون اتاق نشیمن نشان‌دهنده حال و هوای اعضای خانواده و به‌نوعی خلق‌وخوی آن‌ها است.

این اتاق علاوه بر اهالی خانه، در معرض دید مهمانان قرار دارد و آن‌ها اولین جایی که می‌بینند و در مورد خانه و ویژگی‌های آن قضاوت می‌کنند، اتاق نشیمن است. رنگ دیوارهای اتاق نشیمن  یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که در زیباتر به نظر آمدن آن  تأثیر می‌گذارد. در این مقاله برخی از بهترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن را معرفی می‌کنیم.

بهترین رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن

انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن باید با توجه به مبلمان، فرش، پرده‌های خانه و در کنار آن روحیات درون‌گرا یا برون‌گرای اعضای خانواده در نظر گرفته شود؛ اما به‌طورکلی می‌توان بهترین رنگ‌های اتاق نشیمن را این‌گونه انتخاب کرد:

 

رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن، آبی

 رنگ آبی سرشار از حس امنیت و آرامش است. انسان‌های درون‌گرا اغلب از این رنگ برای رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن استفاده می‌کنند. اتاق نشیمنی که به رنگ آبی آسمانی باشد باعث کاهش تعداد ضربان قلب و فشارخون می‌شود و این احساس آرامش منجر به حضور بیشتر افراد در این فضا خواهد شد. به‌طورکلی رنگ آبی و به‌خصوص طیف روشن آن مناسب برای فضاهای اجتماعی است. برای هماهنگ کردن دیگر وسایل خانه بارنگ آبی اتاق نشیمن می‌توانید از رنگ‌های نظیر زرد، قهوه‌ای و سبز روشن استفاده کنید. البته می‌توان با تهیه تابلوهای نقاشی که این رنگ‌ها را شامل می‌شوند، به زیبایی اتاق نشیمن خود بیفزایید.

 

رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن : قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای به دلیل صلابت و حس اطمینانی که در ذات خود دارد، یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای اتاق نشیمن است. قهوه‌ای را به دلیل نزدیکی به رنگ چوب درختان، به‌عنوان رنگ طبیعت می‌شناسند. این رنگ از ترکیب رنگ‌های قرمز، نارنجی و مشکی به وجود آمده است و به نسبت تغییر هرکدام از این رنگ‌ها، طیف به‌خصوصی از قهوه‌ای را شاهد خواهید بود. استفاده از طیف‌های مختلف رنگ قهوه‌ای حال و هوای مختلفی را ایجاد می‌کند؛ اما به‌طورکلی رنگ قهوه‌ای، نشان‌دهنده قدرت، گرما، ثبات و تکامل است. رنگ قهوه‌ای شکلاتی یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای دیوار پشت تلویزیون و یا شومینه در اتاق نشیمن است.

 

رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن، نارنجی

افراد شاد و پرانرژی اتاق نشیمن خود را به رنگ نارنجی روشن رنگ‌آمیزی می‌کنند. نارنجی رنگی گرم، شاداب و نمادی از زندگی، شادی و جوانی است. استفاده از این رنگ برای دیوار اتاق نشیمن، انرژی بسیار زیادی به اهل خانه و مهمانان منتقل می‌کند. ترکیب طیف‌های مختلف رنگ نارنجی مانند نارنجی روشن، تیره و رنگ‌های مکملی نظیر سبز، زرد و قهوه‌ای تیره در کنار نارنجی، زیبایی اتاق نشیمن شما را چند برابر می‌کند.

 

رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن، سبز

اگر می‌خواهید محیط خانه حس طبیعت را به شما منتقل کند، حتماً اتاق نشیمن خود را سبزرنگ کنید. طیف‌های مختلف رنگ سبز به دلیل حس آرامش و سکونی که به اهالی خانه القا می‌کنند یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌روند. برای دکوراسیون داخلی خانه رنگ سبز بسیار جذاب است؛ اما بهتر است از سبز نعنایی کم‌رنگ برای دیوارهای نشیمن استفاده کنید. سبز کم‌رنگ علاوه بر اینکه به دیوارهای خانه روح می‌بخشد، فضای پذیرایی را نیز روشن‌تر جلوه می‌دهد

 

رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن، خاکستری

خاکستری یکی از رنگ‌هایی است که در خانه‌های مدرن برای دیوار اتاق نشیمن استفاده می‌شود. این رنگ به دلیل خنثی بودن، باید با رنگ‌های دیگر ترکیب شود. رنگ خاکستری دیوارها، پس‌زمینه مناسبی برای خانه‌هایی با مبلمان رنگارنگ است.

 

رنگ دکوراسیون اتاق نشیمن، سفید

برای بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق نشیمن از رنگ سفید که محبوب بسیاری از ایرانی‌ها است استفاده می‌شود. رنگ سفید از نوع رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش بوده که علاوه بر زیبایی به مرتب و تمیز بود دکوراسیون داخلی خانه نیز کمک می‌کند. به‌تازگی برای مدرن نشان دادن خانه‌ها، اتاق نشیمن و تمام دکوراسیون داخلی آن را سفیدرنگ انتخاب می‌کنند. این را باید به خاطر داشت که رنگ سفید، همیشه زیبایی اتاق نشیمن را به خوبی نشان خواهد داد اگر دکوراسیون داخلی خانه همسو با این رنگ باشد.

 

دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشیمن به دلیل در معرض دید بودن، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه‌ای است. اعضای خانواده هرروز و هر شب در این مکان دورهم جمع می‌شوند و مهمانان در اتاق نشیمن پذیرایی می‌شوند. آن‌هایی که به دکوراسیون، چیدمان و مسائل ظاهری متعددی در خانه توجه می‌کنند و  می‌خواهند خانه‌ای سرزنده و شاداب داشته باشند خوب است بدانند که توجه به رنگ‌آمیزی و ترکیب آن با دکوراسیون اتاق نشیمن بسیار بااهمیت است. رنگ‌آمیزی این اتاق باید با روحیات و خلق‌وخوی هر خانواده سازگار باشد. در این مقاله سعی کردیم تا محبوب‌ترین رنگ‌هایی که بیشتر در اتاق نشیمن استفاده می‌شوند را معرفی کنیم.

 

 

 

منابع:

fardanews.com

beautyhome.ir

blog.ihome.ir

arga-mag.com

slidapp.com

i.pinimg.com

cdn.homedit.com

clv.h-cdn.co

ksassets.timeincuk.net

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *