اصول نصب تابلو روی دیوار - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

اصول نصب تابلو روی دیوار

برای قرار دادن یک تابلو روی دیوار باید تمام ویژگی‌های محیط و تابلو و مفهومی که می‌خواهید انتقال بدهید را در نظر داشته باشید. اما اصولی برای نصب تابلوها بر روی دیوار وجود دارد. با روش‌های نصب تابلو در این مقاله آشنا می‌شویم.

 

 

کافی است به دیوارهای یک‌خانه و شیوه نصب تابلوها روی دیوار آن نگاهی بیندازید تا سلیقه اهالی خانه را متوجه شوید. آویزان کردن تابلو یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای زیبا و دل‌نشین کردن محیط خانه است. تابلوهای نقاشی، تابلوی عکس‌های خانوادگی و تابلوهای تزئینی چندتکه، هرکدام درصورتی‌که درست و با در نظر گرفتن اصول بخصوصی روی دیوار نصب‌شده باشند.

چیدمان و ظاهر زیبای خانه را دوچندان می‌کنند. درعین‌حال استفاده بیش‌ازحد از تابلوها و بی‌سلیقگی در نصب آنها روی دیوار خیلی راحت می‌تواند ظاهر خانه شما را شلخته و بدشکل جلوه بدهد. در این مقاله به بررسی اصول نصب تابلو روی دیوار خانه می‌پردازیم.

 

 

اصول نصب تابلو روی دیوار

برای قرار دادن یک تابلو روی دیوار باید تمام ویژگی‌های محیط و تابلو و مفهومی که می‌خواهید انتقال بدهید را در نظر داشته باشید. اما اصولی برای نصب تابلوها بر روی دیوار وجود دارد. با روش‌های نصب تابلو در این مقاله آشنا می‌شویم.

 

تابلوها را در خط دید میانگین نصب کنید.

 بهترین ارتفاع برای نصب تابلو روی دیوار، روی خط دید میانگین است. بیشتر نمایشگاه‌های نقاشی و عکاسی، تابلوهای خود را در این خط دید که حدود ۱۴۷ سانتی‌متر ارتفاع دارد نصب می‌کنند. مرکز تابلویی که روی دیوار نصب می‌کنید باید در این ارتفاع قرار بگیرد. اگر قرار است تابلو را بالای مبل یا کاناپه‌ای روی دیوار نصب کنید، دقت کنید که باید حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر از نقطه بالای آن، بالاتر باشد.

 

 تابلوهای کج دیوار را زشت می‌کنند.

 با کمک اطرافیان یا استفاده از ابزارهای مخصوص سعی کنید که تابلوی خود را صاف روی دیوار نصب کنید. تنها زمانی می‌توانید تابلوها را به‌صورت کج روی دیوار قرار بدهید که هدف خاصی داشته باشید.

 

 میخ یا قلاب؟

 با توجه به وزن تابلو و جنس دیوار، شما باید انتخاب کنید که با چه وسیله‌ای می‌خواهید تابلوی خود را روی دیوار نصب کنید. دیوارهای مستحکم هر نوع میخ یا قلابی را تحمل می‌کنند اما در دیوارهای قدیمی و گلی نمی‌توان تابلوهای سنگین را نصب کرد. سعی کنید کمترین میخ را به دیوار بزنید تا هر وقت خواستید جای تابلو را تغییر بدهید، نگران سوراخ آن نباشید. آویزان کردن به‌وسیله قلاب‌های پیچی یکی دیگر از راه‌های قرار دادن تابلو روی دیوار است. برای تابلوهای خیلی سبک حتی می‌توان از چسب و پونز هم استفاده کرد.

 

 

 تابلو را جایی نصب کنید که نور مناسب داشته باشد.

نورپردازی صحیح به زیباتر جلوه کردن تابلوی شما کمک فراوانی می‌کند. حتی می‌توانید بالای تابلوهای نصب‌شده روی دیوار، نورهای نقطه‌ای قرار بدهید.

 

 اگر ارتفاع دیوار خانه کم است، تابلوی عمودی نصب کنید.

نصب تابلوهای عمودی در خانه‌هایی که ارتفاع دیوار آنها کم است، به بلندتر نشان دادن سقف کمک می‌کند و حس فضای بازتری را به خانه می‌دهد.

 


جهت ارائه درخواست خدمات ساختمان و یا ارائه آگهی خدمات خود در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی به لینک زیر مراجعه فرمایید:

serviceaval.com


 

 در نصب مجموعه تابلو روی دیوار بیشتر دقت کنید.

 نصب تابلوهای متعدد در کنار هم روی دیوار کار بسیار حساسی است چون با کوچک‌ترین بی‌سلیقگی زیبایی تمام تابلوها از بین می‌رود. پس نکات زیر را به‌دقت رعایت کنید:

  1. بزرگ‌ترین تابلو را در مرکز قرار بدهید.
  2. قبل از نصب تابلوها آنها را روی زمین کنار هم بچینید تا نتیجه کارتان را زودتر ببینید.
  3. تابلوهایی که رنگ روشن‌تر دارند را بالاتر و تابلوهایی که تیره‌رنگ هستند را پایین‌تر نصب کنید
  4. اگر می‌خواهید از رسمیت یک فضا کم کنید و آن را صمیمی‌تر جلوه بدهید، تابلوها را به‌صورت افقی و پله‌پله کنار هم قرار بدهید.

 

 

 قاب تابلو باید با چیدمان خانه هماهنگ باشد.

جنس، بافت و رنگ قاب تابلو باید در راستای چیدمان خانه و هماهنگ با آنها باشد. استفاده از قاب‌های رنگ چوب یا طرح قدیمی در خانه‌های مدرن و سیاه‌وسفید، حس آشفتگی را انتقال می‌دهد. پس با توجه به روحیات خود، مبلمان، پرده‌ها و چیدمان کلی خانه، قاب تابلوها را انتخاب کنید.

 

 

 

تابلوهای اتاق‌خواب و آشپزخانه را با دقت بیشتری نصب کنید.

تابلوهایی که می‌خواهید در آشپزخانه نصب کنید، باید از حرارت و بخارآب فاصله داشته باشند. در اتاق‌خواب هم از تابلوهای عکس خانوادگی به‌صورت مجموعه یا تکی می‌توانید استفاده کنید. چیدمان پله‌ای تابلوهای اتاق‌خواب حس صمیمی بیشتری به تابلوها می‌دهد.

 

 

نصب تابلو بر روی دیوار

این روزها طراحی چیدمان خانه، هماهنگ کردن مبلمان با پرده، کف‌پوش و سایر وسایل درون خانه تبدیل به یک هنر لذت‌بخش برای اهالی خانه شده است. تابلوها و شیوه نصب آنها روی دیوار یکی از راه‌هایی است که به زیبایی چیدمان خانه کمک بسیاری می‌کند. البته با سهل‌انگاری در توجه به قواعد و اصول این کار، ممکن است سایر چیدمان خانه هم نازیبا به نظر برسند. بنابراین با رعایت اصولی که در این مقاله به‌مرور برخی از آنها پرداختیم، به‌راحتی و بدون نگرانی تابلوهای خود را بر روی دیوار نصب کنید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید.

 

 

 


در این مقاله با انواع کاغذدیواری آشنا شوید:
http://blog.serviceaval.com 

۱۰ ایده کاغذدیواری برای اتاق نشیمن


 

منابع:

otag.ir

chidaneh.com

namnak.com 

beytoote.com

alalam.ir

منبع عکس­‌ها:

hojrenama.com 

namnak.com 

chidaneh.com

alalam.ir

kojaro.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *