دستمال‌سفره و خلاقیت در چیدمان میز - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

دستمال‌سفره و خلاقیت در چیدمان میز

شب مهمانی فرا رسیده و شما شام خوشمزه خانگی‌تان را تهیه کرده‌اید، می‌خواهید زیبایی و جلای بیشتری به میز شام بدهید. دستمال‌سفره گزینه مناسبی است. چطور می‌توانید دستمال‌سفره را به طرز زیبا و جذابی تا کنید؟ می‌توانید به شیوه‌های کلاسیک دستمال‌سفره را داخل بشقاب بگذارید، یک طراحی کلاسیک و شیک که بیشتر مناسب رستوران‌هاست؛ ولی راه‌های دیگری هم وجود دارد، روش‌هایی برای تا کردن دستمال‌سفره وجود دارد که خلاقانه‌تر است و با حال و هوای میز خانگی شما تناسب بیشتری دارد. چند روش را با هم مرور می‌کنیم.

پارچهای ساده برای دستمال‌سفره انتخاب کنید

بسیاری از ما یک لوبیاپلوی خانگی را به چلوکباب رستوران‌ها ترجیح می‌دهیم. به همین دلیل هم برای دستمال‌سفره خانگی نیازی به پارچه‌های ساتن براق و پارچه‌های رنگارنگ نداریم. یک پارچه کتان ساده با تزئینات خانگی جلوه زیبایی به میز شما می‌دهد. از پارچه‌های ساده، کنف، کتان و پارچه گل‌داری هماهنگ با گل‌های روی میز استفاده کنید. جنس پارچه اهمیت ندارد، بلکه توجه به ترکیب رنگ است که میز شما را خاص و زیبا می‌سازد.

برای تزئین پارچه از تور استفاده کنید

برای زیباتر شدن پارچه‌های ساده کتان می‌توانید از تورهای باریک یا پهن استفاده کنید، تورها ظرافت و زیبایی به پارچه‌ها می‌بخشند که حس و حال خانگی بودن را همراه با خود دارد.

 

 

ترکیب رنگ‌ها می‌تواند میزی ساده را به یک میز شام خاطره‌انگیز و زیبا تبدیل کند. از رنگ‌های مکمل بهره بگیرید، در کنار رنگ زرد گل‌ها از رانر و دستمال‌سفره آبی استفاده کنید.

 

در مقاله زیر روش‌های تاکردن دستمال سفره را مشاهده کنید:

روش‌های تا کردن دستمال‌سفره

 

از طبیعت برای تزیین دستمال‌سفره ایده بگیرید

طبیعت را به میر شام خود بیاورید، از گل‌های تازه و خشک و برگ‌ها به صورت حلقه یا یک شاخه کوچک استفاده نمایید تا زیبایی دوچندانی به دستمال‌سفره ببخشید. چند شاخه گل همرنگ با گل‌های گلدان بر روی پارچه‌ای ساده توجه همه را به سوی خود جلب می‌کند.

از گل‌ تازه یا خشک استفاده کنید

گل‌های خشک گزینه مناسبی برای استفاده در تزئینات سفره هستند، در کنار گلدانی از گل‌های تازه می‌توان از چند شاخه کوچک گل خشک بر روی دستمال‌سفره استفاده کرد.

استفاده از گل خشک این مزیت را دارد که دیگر نگرانی از پژمرده شدن آن وجود ندارد و می‌توانید در زمان مناسبی قبل از شروع مهمانی تزئینات خود را انجام دهید.

از برگ و گیاهان استفاده کنید

رنگ سبز و درخشان برگ‌های کوچک میز شما را آراسته‌تر نشان می‌دهد، در استفاده از برگ‌ها به صورت حلقه لازم است آن‌ها را به دور یک سیم یا مفتول پیچیده و دایره‌ای از برگ بسازید. به این صورت حلقه‌ای زیبا خواهید داشت که دستمال درون آن قرار می‌گیرد.

 

تزئین دستمال‌سفره و به فصل توجه کنید

از طبیعت ایده بگیرید و در هر فصلی هستید از رنگ‌ها و علائم مناسب فصل استفاده کنید. جذابیت برگ‌های نارنجی پاییزی می‌تواند تزئینی زیبا برای میز شام شما باشد.


اگر مایل هستید مقالات بیشتری درباره منزل و دکوراسیون مطالعه کنید با کلیک بر روی آدرس زیر به دان‌بلاگ سر بزنید.

weblog.donesho.com

همچنین برای دریافت یا ارائه خدمان منزل و ساختمان در سایت سرویس اول به آدرس زیر مراجعه کنید.

www.serviceaval.com


 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *