تزئین‌ دیوار مناسب جشن‌ها - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

تزئین‌ دیوار مناسب جشن‌ها

مهمانی خاصی دارید ولی با این همه کار که روی سرتان ریخته دیگر وقت تزئین دیوار خانه را ندارید؟ فکر می‌کنید کاش ایده‌ای ساده ولی زیبا داشتید و در سه شماره خانه را به یک سالن زیبا و مناسب جشن تبدیل می‌کردید؟ راه‌های ساده‌ای برای تزئین دیوارهای زیبا وجود دارد که کمتر از یک ساعت زمان می‌برد ولی جلوه‌ای فوق‌العاده به دیوار خانه شما می‌بخشد.

 

تدارک یک مهمانی کار ساده‌ای نیست و اغلب اوقات زمان زیادی برای فراهم کردن وسایل لازم نیاز است. در کنار نظافت خانه، تهیه غذا و نوشیدنی‌ها و فراهم کردن وسایل تفریحی، تزئینات خانه نیز زمان و انرژی زیادی از برگزارکننده می‌گیرد. برای تزئین دیوار خانه به جز صرف وقت و انرژی لازم است ایده‌های جالبی داشته باشیم.

 مهمانی خاصی دارید ولی با این همه کار که روی سرتان ریخته دیگر وقت تزیین خانه را ندارید؟ فکر می‌کنید کاش ایده‌ای ساده ولی زیبا داشتید و در سه شماره خانه را یه یک سالن زیبا و مناسب جشن تبدیل می‌کردید؟ راه‌های ساده‌ای برای ساختن دیوارهای زیبا وجود دارد که کمتر از یک ساعت زمان می‌برد ولی جلوه‌ای فوق‌العاده به دیوار خانه شما می‌بخشد. چند روش ساده را در زیر با هم مرور می‌کنیم. 

 

ایده اول:تزئین دیوار با ریسه‌های تابدار

تزئین دیوار با ریسه‌های تابدار

زمان مورد نیاز : یک ساعت

وسایل مورد نیاز: نخ نامرئی کاغذ کشی قیچی میخ

 

روش انجام کار:

 1. کاغذهای کشی را به صورت آکاردئونی تا کنید
 2. دو طرف کاغذ را برش بزنید
 3. نخ نامرئی را به بالای ریسه خود متصل کنید
 4. هنگام نصب ریسه به سقف و کف اتاق آن را چندین بار تاب دهید

 

ایده‌های دیگری را نیز امتحان کنید، می توانید از کاغذ کشی‌های رنگی استفاده کنید. از ترکیب رنگ‌های شاد استفاده کنید و یا بر روی ریسه‌ها اکلیک بچسبانید

یک ایده خلاقانه دیگر نوشتن نام یا جمله‌ای بر روی کاغذکشی‌هاست. مانند جمله «تولدت مبارک»

 

 

ایده دوم:تزئین دیوار دایره‌ای

تزئین دیوار دایره‌ای

زمان مورد نیاز : یک ساعت

وسایل مورد نیاز: نخ نامرئی مقوای سبک قیچی میخ

 

روش انجام کار:

 1. مقواها را به شکل دایره ببرید.
 2. مرکز دایره‌ها را سوراخ کرده و از میان نخ عبور دهید.
 3. ریسه‌های دایره‌ای را از سقف آویزان کنید.

 

می‌توانید از تنالیته رنگی در دایره‌های مقوایی استفاده کنید، برای مثال دایره‌های بالایی را سفید و میانی را آبی کمرنگ و دایره‌های انتهای هر ریسه را به رنگ سرمه‌ای رنگ آمیزی کنید. در نظر داشته باشید که این کار زمان اجرای طرح را دوبرابر می‌کنید و هم‌چنین زمانی نیز برای خشک شدن رنگ در نظر بگیرید.

تزئین دیوار با گل طبیعی

ایده سوم: تزئین دیوار با گل طبیعی

زمان مورد نیاز : یک ساعت

وسایل مورد نیاز: گل طبیعی پونز چسب قطره‌ای

روش انجام کار:

 1. گل‌ها را از ساقه‌ها جدا کنید.
 2. به انتهای پونز چسب زده و گل را به آن متصل کنید.
 3. گل‌ها رابه طور نامنظم بر روی سطح دیوار نصب کنید.

 

 

 دیواری از ربان

ایده چهارم: دیواری از ربان

زمان مورد نیاز : یک ساعت

وسایل مورد نیاز: طناب ربان های رنگی قیچی میخ

روش انجام کار:

 1. به اندازه عرض دیوار طنابی را جدا کنید
 2. ربان‌ها را از روی طناب رد کرده و گره زده یا بچسبانید
 3. طناب را در بالای دیوار نصب کنید.

خلاق و نوآور باشید 

برای اجرای این ایده‌ها فقط به کمی طناب، یک قیچی و مقداری مقوا نیاز دارید، و البته هرگز خلاقیت را فراموش نکنید. همیشه هنگام کار ایده‌های خلاقانه و بکری به ذهن می‌رسد، بهتر است از هیچ‌کدام از آن‌ها به سادگی نگذرید ولی همواره این چند نکته را در نظر بگیرید تا در میان کار سردرگم نشوید.

 

 1. اجرای این ایده جدید به بیش از یک ساعت زمان نیاز دارد؟
 2. اجرای آن نیاز به خرید وسایل دارد؟
 3. برای اجرای آن به بیش از دو دست نیاز است؟ (اگر در اجرای طرح تنها هستید لازم است ایده‌های را اجرا کنید که به تنها قادر باشید از عهده احرای آن برآیید)

 

اگر پاسخ یکی از سوالات بالا هم مثبت بود و وقت اندکی داشتید از آن صرف‌نظر کنید. اهمیت دارد که طرح جدید به آسانی اجرا شود و زمان زیادی نگیرد. برخی از طرح‌ها بسیار ساده هستند ولی اجرای آن‌ به زمان زیادی نیاز دارد. گاهی ایده شما بسیار سریع اجرا می‌شود ولی اجرای آن نیاز به تخصص خاصی مثل نقاشی یا نجاری دارد. ممکن است شما در نقاشی و نجاری مهارت لازم را نداشته باشید. به توانایی‌های خود، زمان آزادی که تا قبل از شروع مهمانی در اختیار دارید توجه کنید. به مهمانان و سلیقه آن‌ها و نوع مهمانی توجه کنید. 

 

زمان را در دستتان بگیرید 

کمبود زمان و کارهایی که به سرعت و بدون دقت انجام می‌شود کلافه کننده است. دقت داشته باشید همیشه زمانی را برای رفع مشکلات در نظر بگیرید تا در صورت بروز اتفاقات پیش‌بینی نشده زمان کافی در اختیار داشته باشید. برای آنکه زمان در دستتان باشد و برای هر کاری زمان مناسب داشته باشید ایده‌های ساده را برگزینید، از کارهایی که زمان زیادی می‌گیرند ولی از نتیجه آن‌ها مطمئن نیستید پرهیز کنید. کمی جزئیات به یک تزئین دیوار ساده که زمان اندکی از شما می‌گیرد اضافه کنید و از طراحی‌های پیچیده بپرهیزید.

 

 

اجرای این طرح‌های ساده مهمانی شما را زیباتر خواهد کرد و تصویر دست‌سازه‌های خودتان بر روی دیوار بخشی از یک روز خاطره‌انگیز خواهد شد، می‌توانید از دوستانتان کمک بگیرید و روز قبل از مهمانی را نیز به شادی در کنار هم بگذرانید. ساختن وسیال تزئینی ساده کار جذابی است، به خصوص وقتی به صورت دسته‌جمعی انجام شود. اگر فکر می کنید این کار به اندازه کاردستی درست کردن در مهدکودک نشاط‌آور است شروع کنید. فقط به یک ساعت زمان نیاز دارید.

 


اگر مایل هستید مقالات بیشتری درباره دکوراسیون مطالعه کنید با کلیک بر روی آدرس زیر به دان‌بلاگ سر بزنید.

weblog.donesho.com

همچنین برای دریافت یا ارائه خدمان منزل و ساختمان در سایت سرویس اول به آدرس زیر مراجعه کنید. 

www.serviceaval.com


 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *