آشپزخانه زیبا با قفسه‌بندی کابینت‌ها - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

آشپزخانه زیبا با قفسه‌بندی کابینت‌ها

قفسه‌بندی کابینت‌ها و چیدمان داخل کابینت شاید تأثیر مستقیمی در زیبایی و ظاهر آشپزخانه شما نداشته باشد، ولی قطعاً باعث نظم و عدم شلوغی آشپزخانه خواهد شد. اگر به‌تازگی به خانه‌ای جدید نقل‌مکان کرده‌اید، یا کابینت‌هایی جدید برای آشپزخانه خود سفارش داده‌اید یا قصد دارید چیدمان آشپزخانه خود را تغییر بدهید، حتماً می‌بایست توجه ویژه‌ای به فضای داخل کابینت داشته باشید. 

 قفسه‌بندی کابینت‌ها

قفسه‌بندی کابینت‌ها در آشپزخانه

امروزه آشپزخانه‌ها اکثراً کوچک هستند و برای چیدمان لوازم مورد نیاز، فضای کمی دارند ولی می‌توان با کمی خلاقیت، از این فضاهای کم، بیشترین بهره را بُرد. قفسه‌بندی کابینت‌ها در کنار چیدمان صحیح و اصولی باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم طبقه‌ها را اضافه کنیم یا از فضای داخل درب‌ها استفاده کنیم یا به روش‌های دیگر، ‌فضای کابینت خود را چندبرابر کنیم.

در ادامه برخی از روش‌های قفسه‌بندی کابینت آشپزخانه و استفاده صحیح از کمترین فضا را بیان خواهیم کرد.اکثر افراد برای منزل خود، کابینت‌های بزرگ و جادار را می‌پسندند تا بتوانند تمام لوازم مورد نیاز خود را به‌راحتی ساماندهی کنند و از وجود آشپزخانه‌ای مرتب، ‌لذت ببرند. در این مقاله می‌خواهیم روش‌هایی برای قفسه‌بندی کابینت بیان کنیم تا بتوانید از حداقل فضا و امکانات، حداکثر استفاده را ببرید.

 

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

فضای داخل درب کابینت‌ها را فراموش نکنید!

آشپزخانه‌های کوچک، خیلی بیشتر نیاز به نظم دادن دارند؛ به همین منظور می‌توانید از نگهدارنده‌های قوی در پشت درب کابینت‌ها استفاده کنید. این هنگرها و نگهدارنده‌ها فضای بیشتری برای نگهداری وسایل در اختیارتان می‌گذارند.

 

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

مواد غذایی خود را منظم و دقیق بچینید

مواد غذایی را درون ظرف‌هایی با ارتفاع و اندازه یکسان و با نظم و ترتیب در کنار هم نگهداری کنید.

 

 

قفسه‌بندی کابینت‌‌ها

 

قاشق و چنگال‌ها را رها نکنید!

می‌توانید درون کشوها یا طبقه‌های کابینت را با استفاده از جعبه‌هایی، به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید و قاشق و چنگال را درون آن‌ها قرار دهید تا از آشفتگی و شلختگی کابینت‌ها جلوگیری کنید.

 

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

درب قابلمه‌ها را در یک مکان بچینید

درب قابلمه‌ها اگر به‌صورت منظم در مکانی چیده نشوند، فضای زیادی را اشغال خواهند کرد، می‌توانید با چند ترفند کوچک و استفاده از میله‌های باریک فلزی، قسمت درونی درب کابینت را به فضایی برای آویزان کردن درب قابلمه‌ها تبدیل کنید.

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

برای ادویه‌ها جای اختصاصی در نظر بگیرید

از آنجایی‌که برای پخت‌وپزهای روزمره، ادویه‌ها کاربرد فراوانی دارند، می‌توانید در کنار کابینت‌ها، شلف‌ها یا طبقه‌هایی را نصب کنید و در گوشه‌ای از آن، مکانی برای قرار دادن ادویه‌ها در نظر بگیرید.

 

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها – کابینت‌های بدون در

قفسه‌بندی‌های باز در کنار کابینت‌ها باعث می‌شود تا بیشترین استفاده را از فضا و دیوار آشپزخانه بکنیم. به‌کارگیری شلف و قفسه مزایا و معایبی را به همراه دارد، از عیب‌های آن می‌توان به چرب شدن وسایل چیده شده در آن اشاره کرد و مهم‌ترین مزیت آن نیز استفاده بیشتر از فضا است. قفسه‌ها و شلف‌ها را می‌توان به‌عنوان دکور نیز در نظر گرفت. برخی دیگر از ویژگی‌های این قفسه‌ها در ادامه بیان خواهیم کرد.

  1. بشقاب، کاسه، لیوان و سایر ظروفی که هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرند را می‌توان بر روی این شلف‌ها و قفسه‌ها قرارداد. این شلف‌ها باعث می‌شوند تا ظروف مورد استفاده، به‌راحتی در دسترس قرار بگیرند و از طرفی نیز نظم خوبی به آشپزخانه می‌بخشند.
  2. مرتب و کنار هم چیدن ظروف بر روی این قفسه‌ها سبب می‌گردد تا آشپزخانه، طرح و نمایی جذاب‌تر و شکیل‌تر به خود بگیرد.
  3. با استفاده از این قفسه‌ها و شلف‌ها به دلیل اینکه ظروف در دسترس قرار می‌گیرند، امکان افتادن و شکستن آن‌ها بسیار زیاد است. پس سعی کنید ظروف خاص را در ارتفاع بالاتری قرار دهید.
  4. از قرار دادن وسایل سنگین مانند پلوپز،‌ مخلوط‌کن و چرخ‌گوشت در این شلف‌ها خودداری کنید. می‌توانید در زیر این قفسه‌ها، فضایی را بر روی کابینت برای وسایل سنگین در نظر بگیرید.
  5. ظروف و وسایل یکدست را بر روی این قفسه‌ها بچینید و سعی کنید آن‌ها را هم‌رنگ انتخاب کنید تا زیبایی چشمگیری به دکور آشپزخانه‌تان ببخشند.
  6. از وسایل تزئینی و دکوری در این شلف‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید این دکوری‌ها را وابسته به فصل انتخاب کرده و با تغییر فصول، آن‌ها را تغییر دهید.

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

ترفندهای جالب برای قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

استفاده از جوراب

به قسمت داخلی درب کابینت‌ها، یک جاجورابی آویزان کنید و با این کار فضای بسیار زیادی برای قرارگیری ظروف ادویه خود بسازید.

 

استفاده از چوب

کشوهای بزرگ کابینت‌ها را با استفاده از شبکه‌های چوبی و پایه‌های چوبی به قسمت‌های مورد نیاز تقسیم کنید و ظروف را بسته به نوع و اندازه، درون این قسمت‌ها بچینید. این پایه‌های چوبی قابل تغییر هستند و هر زمانی که نیاز باشد می‌توانید کشوی کابینت را به نحو دیگری چیدمان کنید.

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

 

استفاده از زونکن

قفسه‌های زونکن را می‌توانید در گوشه‌ای از کابینت آشپزخانه قرار دهید و از آن برای نگهداری قوطی‌های کنسرو استفاده کنید و با این روش نظم خاصی به کابینت‌ها ببخشید.

 

قفسه‌بندی کابینت‌ها

استفاده از قفسه فلزی

اگر کابینت آشپزخانه شما فقط شبیه به یک جعبه توخالی است و طبقه مناسبی برای چیدن وسایل ندارد، می‌توانید از طبقه‌های فلزی آماده استفاده کنید تا تعداد ظرف‌های بیشتری را به‌صورت منظم در کابینت بچینید.

 

فضای داخلی کابینت‌ها دارای محدودیتی است که اجازه نمی‌دهد شما هر ظرف یا وسیله‌ای را در هر قسمتی قرار دهید ولی به‌وسیله یک قفسه‌بندی خوب، شما قادر خواهید بود که از فضای در دسترس، حداکثر استفاده را ببرید و نظم و زیبایی خاصی به محیط آشپزخانه ببخشید. قفسه‌بندی کابینت یکی از ساده‌ترین و کم‌خرج‌ترین کارهایی است که می‌توان برای ایجاد فضای بیشتر و داشتن آشپزخانه‌ای منظم انجام داد. اما دقت داشته باشید که نیاز نیست تمام لوازم آشپزخانه را درون کابینت‌ها مخفی کنید، بلکه زیبایی آشپزخانه به این است که بعضی از لوازم، جلوی چشم قرار بگیرند تا حس گرما و جاری بودن زندگی را در افراد خانه ایجاد کنند.

 


برای خواندن مقاله ۱۰ایده جذاب برای کابینت سفید آشپزخانه روی این لینک کلیک کنید.


 

 

منابع

http://namnak.com

https://www.2nafare.com/

https://www.chidaneh.com

http://www.beautyhome.ir

http://decorationsi.com/

https://blog.ihome.ir

http://www.cabinetbank.com

http://www.fardanews.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *