چیدمان میز، میز غذا را چطور بچینیم؟ - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

چیدمان میز، میز غذا را چطور بچینیم؟

چطور میزی زیبا داشته باشیم؟ راه و رسم چیدمان آن چیست؟ راه‌های اصولی برای چیدمان میز وجود دارد. بسیاری از افراد این اصول را رعایت نمی‌کنند ولی همچنان میزی زیبا دارند. یادگیری قواعد چینش میز نهارخوری کمک‌کننده است ولی البته که خلاقیت و هنرمندی در چیدن میز حرف اول را میزند.

چیدمان صحیح میز نهارخوری اصولی دارد، همان‌طور که آراستن و تزیین غذا مهم است، نحوه چیدمان وسایل بر روی یک میز هم تأثیر بسزایی در میزان اشتیاق و علاقه افراد برای صرف غذا دارد. البته باید مد نظر داشت که نوع چیدمان میز برای یک میهمانی رسمی با یک مهمانی خانوادگی و خودمانی متفاوت است . هرچند که چیدمان میز برای مهمانی‌های کوچک خانوادگی نیز خالی از لطف نخواهد بود. در این مقاله سعی داریم تا در ابتدا با مفاهیم چیدمان میز ناهارخوری و میز آرایی آشنا شده و سپس نحوه صحیح یک چیدمان اصولی را به روشی ساده بیان کنیم.

 

چیدمان میز ناهارخوری

چیدمان میز نهارخوری

نهار یکی از مهم‌ترین وعده‌های غذایی انسان‌ها در سراسر جهان است و هرچقدر که چیدمان سفره و میز نهارخوری زیبا و شکیل‌تر باشد، اشتها و اشتیاق افراد برای صرف غذا بیشتر خواهد شد. از طرفی با چیدمان مناسب و دقیق، هم در هنگام پذیرایی از مهمان به‌خوبی از عهده سرویس دادن بر خواهیم آمد و هم در زمان صرف یک وعده غذایی خصوصی، لذت صرف یک نهار را دوچندان خواهیم کرد. روش چیدمان میز ناهارخوری یک اصول کلی و استاندارد دارد ولی تقریباً‌ در تمام موارد باسلیقه افراد آمیخته است. از طرفی هم به فرهنگ و خصوصیات فرد میزبان بستگی دارد. به‌طورکلی برای تزیین یک میز نهارخوری به یک رومیزی، یک رانر و زیر بشقابی نیاز داریم و پس از آن‌ها می‌توانیم مابقی وسایل مورد نیاز مانند قاشق،‌ چنگال، کارد را بر روی میز قرار دهیم و در آخر با عناصر تزیینی مانند گل، شمع و مواردی از این قبیل بر زیبایی‌های میز بی افزاییم.

تزیین یک میز، نشانه‌ای از سلیقه و خلاقیت فرد میزبان است. امروزه برای اکثر میزهای نهارخوری، در کنار صندلی‌ها یک نیمکت هم طراحی می‌شود که وجود آن در کنار میز شاید در نگاه سنتی افراد مسن کمی جالب‌تر بیاید، ‌تا ذهن انسان مدرن امروزی! استفاده از این نیمکت‌ها برای مردم محلی که به شیوه‌ای سنتی به گذران زندگی می‌پردازند، کمی راحت‌تر و جذاب‌تر است. این نیمکت‌های ساده جلوه خاصی به دکوراسیون میز می‌بخشند و با عناصر تزیینی روی میز به خوبی هماهنگ می‌شوند و از طرفی هم فضای بیشتری برای نشستن افراد فراهم می‌کند و باعث ایجاد حس سادگی و صمیمیت نیز می‌گردد.

میز آرایی

میز آرایی (دکور روی میز)

فارغ از اینکه چه نوع میز و صندلی برای منزل خود تهیه‌کرده‌ایم، باید به سبک چیدمان آن‌ها و تزیین میز و حتی محیط دقت کنیم. شاید چیدن تمام صندلی‌ها به دور میز نه‌تنها زیبایی خاصی نداشته باشد بلکه در بسیاری از موارد باعث شلوغی محیط گردد و فضایی را برای دکور و چیدمانی متفاوت در اختیارمان قرار ندهد. اصول کلی میز آرایی، روشی ساده است که برای هر فرد می‌بایست یک ست کامل ظروف، شامل بشقاب صرف پیش‌خوراک، خوراک و دسر به همراه قاشق، چنگال و کارد در نظر گرفت که همگی با ترتیبی خاص در کنار یکدیگر چیده شده باشند. اما بعضی از افراد تزیین میز با دکوری‌های زیبا و شمع و گلدان را می‌پسندند که این عمل نیز پسندیده است اما در این زمینه باید کمی محتاط باشیم و به ابعاد میز دقت کنیم تا باعث شلوغی میز نشویم. از طرفی دیگر می‌توانید بالای میز ناهارخوری خود از لامپ‌های آویزان سقفی بهره بگیرید،‌ این امر نه‌تنها باعث بهتر جلوه کردن دکوری‌ها و تزیینات میز خواهد شد بلکه مهم‌ترین خاصیت این روش نورپردازی این است که بازتاب نور حتی بدون استفاده از دکوری هم فضایی زیبا را به وجود می‌آورد. اگر میز نهارخوری‌تان در جایی قرار دارد که امکان نصب چراغ‌های سقفی در بالای آن را ندارید می‌توانید در کنار میز از آباژورها یا لامپ‌های زمینی بلند با نوردهی بالا (فراتاب) استفاده کنید. فراموش نکنید که هرگز برای لامپ‌ها، تنها رنگ سفید خالص را به کار نبندید و حتماً از رنگ زرد به صورت ترکیبی یا تنها استفاده کنید.

کل به جزء یا بیرون به درون چیست؟

شاید تاکنون اصطلاح «جزء به کل» را شنیده باشید ولی معنا و منظور آن را به درستی ندانید. منظور از «جزء به کل» یا «بیرون به درون» این است که در چیدمان میز ناهارخوری باید دقت کنید که وسایل مورد نیاز را از جزء به کل و به ترتیب از بیرون به درون بچینید. به این صورت که چیدمان وسایل را از لبه‌های میز شروع کرده تا به مرکز آن برسیم و برای چیدن وسایلی مانند بشقاب، قاشق، چنگال و … نیز به ترتیب از بیرون به درون اقدام می‌کنیم.

نگاهی به چیدمان معمول میز نهارخوری

در چیدمان معمول میز ناهارخوری هیچ قانون دقیق و سفت و سختی در این زمینه وجود ندارد ولی هر کدام از وسایل، مانند قاشق، چنگال یا کارد، مکان قرارگیری مشخص و نحوه کاربرد جداگانه‌ای دارند. در این قسمت به این ویژگی‌ها و مسائل خواهیم پرداخت.

چاقو

در بیشتر موارد تنها از یک چاقو در سمت راست ظرف استفاده می‌شود که برای صرف پیش‌خوراک و خوراک اصلی به کار می‌رود ولی معمولاً‌ در مهمانی‌های رسمی و مراسم مهم، چاقوی مخصوص سالاد و چاقوی مخصوص خوراک از هم جدا هستند. در نظر داشته باشید که بهتر است پیش از سرو دسر، چاقو‌ها از روی میز جمع شوند.

چنگال

با توجه به همان قانون چیدمان از بیرون به درون، اگر از چندین چنگال استفاده می‌کنیم می‌بایست چنگال مورد استفاده هر وعده به ترتیب در سمت چپ بشقاب قرار گیرد. به‌عنوان‌مثال اول چنگال پیش‌خوراک و سپس چنگال خوراک اصلی در سمت چپ بشقاب قرار گیرند.

قاشق

به طور کلی و به شکلی سنتی، قاشق‌ها همیشه در سمت راست بشقاب قرار خواهند گرفت (برای افراد چپ‌دست در سمت چپ) و اگر برای پیش‌خوراک، سوپ سرو می‌شود، قاشق باید نزدیک‌ترین وسیله به سمت راست بشقاب باشد، در غیر این صورت می‌توان کارد را بین قاشق و بشقاب قرار داد. اگر به قاشق چای‌خوری یا مخصوص دسر نیاز داریم، باید در سمت چپ قاشق سوپ‌خوری قرار گیرند.

 

 

چیدمان مدرن میز ناهار خوری

نگاهی امروزی و مدرن به چیدمان میز نهارخوری

زیربشقابی

از زیربشقابی استفاده کنید. این امر سبب می‌شود که هم زمینه جذابی برای چیدمان بشقاب، قاشق، کارد و چنگال در اختیار داشته باشید و زیبایی خاصی به میزتان بخشیده شود و هم با فاصله‌ای که بین بشقاب و مسطح میز ایجاد می‌شود، بر عمر مفید و سلامت و زیبایی میز خود بی افزایید (به خصوص در میزهای چوبی). زیربشقابی‌ها ترکیب رنگی خلاقانه‌ای ایجاد می‌کنند پس شاید بهتر باشد که در چیدمان میز ناهارخوری از دو رنگ زیربشقابی بهره بگیرید.

 

خلق ایده‌های مبتکرانه

می‌توانید با استفاده از دستمال‌سفره، کارد و چنگال کارهای خلاقانه‌ای انجام دهید. به عنوان مثال کارد و چنگال را در دستمال‌سفره بپیچید و آن را در مرکز بشقاب قرار دهید. یا دستمال‌سفره را بپیچید و کارد و چنگال را بر روی آن قرار داده و با استفاده از یک الیاف نخی یا کرباسی، آن‌ها را بر روی دستمال‌سفره قرار داده و گره بزنید.

 

 

چیدمان میز ناهارخوری

چیدمان میز نهارخوری

در این قسمت با استفاده از روش جزء به کل، یک چیدمان ساده برای میز ناهارخوری، پیشنهاد خواهیم کرد:

 

بشقاب

بشقاب خوراک اصلی را دقیقاً روبروی هر صندلی و به فاصله ۲ الی ۳ سانتی‌متر از لبه میز قرار می‌دهیم.

بشقاب سالادخوری را می‌توان در سمت چپ و بالای بشقاب اصلی یا دقیقاً‌ در وسط آن قرار داد.

بشقاب سوپ‌خوری را بهتر است وسط بشقاب اصلی باشد. اگر بشقاب سالاد هم بر روی بشقاب اصلی قرار دارد باشد بشقاب سوپ بر روی بشقاب سالاد قرار بگیرد.

بشقاب خوراک اصلی و بشقاب سالاد

 

لیوان

لیوان‌ها باید در سمت راست و بالای بشقاب قرار بگیرند. خوب است که برای هر میهمان از دو لیوان در دو سایز متفاوت استفاده کنید و لیوان‌ها را به ترتیب بلندی از چپ به راست بچینید.

 

قاشق، چنگال و کارد

قاشق و کارد به ترتیب در سمت راست بشقاب و چنگال در سمت چپ قرار می‌گیرد. لبه تیز کارد حتماً به سمت داخل و رو به بشقاب باشد و میان قاشق و بشقاب قرار گیرد. در سمت چپ بشقاب چنگال‌ها به ترتیب استفاده و کاربری از بیرون به درون چیده می‌شوند یعنی چنگال خوراک اصلی بین بشقاب و چنگال پیش‌خوراک قرار می‌گیرد.

کاسه ماست

کاسه ماست یا ترشی را می‌توانید در سمت راست و بالا بشقاب قرار دهید به نحوی که مابین لیوان‌ها و بشقاب قرار گیرد.

دستمال‌سفره

چیدمان دستمال‌سفره به روش‌های گوناگونی امکان‌پذیر است که هر کدام میزان خلاقیت میزبان را نیز نشان می‌دهد. مثلاً دستمال‌سفره را می‌توان رول کرده و در مرکز بشقاب قرار داد یا می‌شود در سمت چپ بشقاب و در کنار چنگال‌ها قرار بگیرد.

 

سپس می‌توان دیس و ظرف سوپ و سالاد را در وسط میز قرار داد به نحوی که برای تمام میهمانان قابل دسترسی باشد. در آخر هم استفاده از عناصر تزیینی و دکوراتیو مانند گل و شمع، بر زیبایی‌های چیدمان میز ناهارخوری خواهد افزود البته این موضوع به سلیقه فرد میزبان مربوط است و ضرورتی برای استفاده از آن‌ها نیست. فقط دقت کنید عناصر دکوراتیو و تزیینی که بر روی میز قرار می‌دهید آن‌قدر بزرگ نباشند که افراد در دو طرف میز قادر به دیدن یکدیگر نباشند!

می‌توانید برای جذاب‌تر کردن یک دورهمی و برای تکمیل چیدمان میز نهارخوری خود، در کنار هر بشقاب برای میهمانان یک هدیه کوچک در نظر بگیرید. به هیچ وجه نیاز نیست که از هدایای گران‌قیمت یا تجملی استفاده کنید. این هدایا می‌توانند یک جعبه بیسکوییت خانگی، یک شیشه مربا، یک کارت‌پستال با پیامی محبت‌آمیز و مواردی از این قبیل باشند. نکته جذاب دیگری که چیدمان میز شما را خاص‌تر خواهد کرد،‌استفاده از سینی است؛‌ برای این منظور شما می‌توانید وسایل غذاخوری مورد نیاز هر میهمان را درون یک سینی بچینید و برای هر فرد یک سینی در نظر بگیرید. این کار چیدمان میز را کمی سنتی می‌کند.

چیدمان میز نهارخوری دارای اصول و قواعدی است که وابسته به موقعیت‌های مختلف و نوع میهمانی،‌ متغیر است. در چیدمان میزهای غذاخوری از سبک‌های متفاوتی بهره گرفته می‌شود ولی در تمام این سبک‌ها، یک سری اصول، ثابت است؛ مانند مکان قرارگیری بشقاب، قاشق، چنگال و … مهم‌ترین اصلی که در تمام سبک‌های چیدمان باید مد نظر قرار داد، چینش از بیرون به درون و دقت به روش جزء به کل است که در این مقاله به تعریف هرکدام از این موارد اشاره شد. با چیدمانی صحیح و زیبا، خلاقیت‌ها و سلیقه فردی خود را به نمایش بگذارید و محیط را برای مهمانان خود جذاب‌تر و دلپسندتر کنید و از زیبایی‌های نهفته در صرف یک وعده غذایی لذت ببرید.

 

 

جهت ارائه درخواست سفره‌آرایی و یا ارائه آگهی خدمات خود در چیدمان میز به لینک زیر مراجعه فرمایید:

www.serviceaval.com

 

 

منابع

http://namnak.com/

http://namnak.com

http://www.otag.ir

https://zariniran.com/

http://www.bartarinha.ir/

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *