اشتباهات متداول در خرید لباس - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

اشتباهات متداول در خرید لباس

 

طرز لباس پوشیدن افراد بر روی زیبایی ظاهری آن‌ها تأثیرگذار است. در این راستا برخی از افراد در انتخاب لباس یا کفش خود دچار اشتباه شده و سبب می‌شوند آن‌گونه که شایسته‌شان، دیده نشوند. دانش کافی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است؛ یعنی باید بدانیم آنچه که در حال انتخاب و خرید آن هستیم مناسب‌ترین گزینه برای ما خواهد بود و یا خیر؟ این مقاله نکاتی را درباره برخی اشتباهات رایج خرید لباس در اختیار شما قرار می‌دهد.

اشتباهات رایج در خرید لباس

با توجه به اینکه امروزه شاهد تنوع فروشگاه‌های زیادی درزمینه پوشاک هستیم، پرهیز از اشتباه در هنگام خرید امری مهم تلقی می‌شود؛ به‌عنوان‌مثال یکی از اشتباهات اولیه ما می‌تواند محدود کردن خود به یک برند خاص باشد. باید سعی کنیم برندهای مختلف را امتحان کرده تا ظاهری را که دوست داریم و به ما می‌آید را پیدا کنیم. یک اشتباه دیگر می‌تواند عدم توجه کافی به رنگ کفش باشد. باید بدانیم که کفش‌ها نیز به‌اندازه سایر لباس‌ها مهم‌اند و نقش کلیدی در ظاهر ما بازی می‌کنند؛ بنابراین در کنار رنگ سیاه از رنگ‌های آبی تیره، شتری، سفید و کرم و غیره نیز استفاده کنید. نکات فراوان دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که در ادامه بیان می‌کنیم.

 

اشتباهات متداول در خرید لباس خانم‌ها

 1. لباس‌های بیش‌از اندازه باز نپوشید: شیک بودن یک لباس هیچ‌گونه رابطه‌ای به باز بودن هر چه بیشتر لباس ندارد.
 2. لباس‌هایی با دوخت بد نپوشید: در هنگام خرید ممکن است به یک پارچه زیبا با دوخت بد، برخورد کنید. اگر مجبور به خرید شدید بهتر است برای برطرف کردن عیوب لباستان اندکی هزینه بپردازید.
 3. کفش با پاشنه‌های خیلی بلند نپوشید: درست است که کفش‌های پاشنه‌بلند زیبا و شیک هستند؛ اما پوشیدن کفش با پاشنه‌های متوسط در ازای زیبایی کمتر، نگرانی افتادن را از شما دور می‌کند.
 4. از جواهرات زیاد استفاده نکنید: جواهرات در زیبایی لباس ما نقش مهمی دارند؛ اما استفاده از جواهرات زیاد، حتی اگر هرکدام زیبایی خیره‌کننده‌ای داشته باشند، توصیه نمی‌شود؛ زیرا در این صورت زیبایی همه آن‌ها پنهان خواهد شد.
 5. در هنگام خرید پارچه‌های طرح‌دار دقت کنید: ست کردن پارچه‌های ساده کار راحتی است؛ اما پارچه‌های طرح‌دار نیازمند دقت و زحمت بیشتری برای ست کردن هستند.
 6. دقت کنید لباس کاملاً اندازه شما باشد: فروشگاه‌های مختلف لباس‌ها را متفاوت سایزبندی می‌کنند. پس به‌جای تأکید بر روی عدد سایزتان بر روی اندازه لباس خود تمرکز کنید. هرگز در پوشیدن سایز بزرگ زیاده‌روی نکنید؛ حتی اگر مد روز باشد.
 7. از پوشیدن لباس‌های خیلی ست بپرهیزید: تأکید زیاد بر روی لباس‌های هم‌رنگ و هم‌شکل، کسل‌کننده خواهد بود. لباس‌های مکمل گزینه بهتری هستند.
 8. یک نوع سبک بپوشید: استفاده از چند سبک در پوشش، یک اشتباه بزرگ است.
 9. از پوشیدن ست جین دوری نکنید: در صورت پوشیدن ست جین از جین رنگ روشن و تیره استفاده کنید.
 10. سعی نکنید حتماً بر طبق مد لباس بپوشید: بر طبق مد بودن همیشگی، نیاز به پول و زمان نامحدود دارد؛ بنابراین خود را اسیر لباس‌های مد روز نکنید.
 11. از پوشیدن لباس فصلی نامناسب دوری‌کنید: لباس‌هایتان را بر اساس فصل و شرایط جغرافیایی محل زندگی خود انتخاب کنید.
 12. لباس‌های نامناسب استایل خود نپوشید: هر چیزی که مد می‌شود را نباید پوشید؛ برای مثال اگر استایل شما اسپرت و راحتی است، پوشیدن لباس‌های زنانه استایل شما را بر هم می‌زند.

اشتباهات متداول در خرید لباس آقایان

 1. از پوشیدن کت‌وشلوار بزرگ دوری‌کنید: بیشتر آقایان ممکن است در هنگام خرید کت‌وشلوار، آن را یک یا دو سایز بزرگ‌تر انتخاب کنند.
 2. پیراهن‌های خیلی بلند نپوشید: از خرید پیراهن‌هایی که خیلی بلند است و مجبورید قسمت زیادی از آن را در داخل شلوار بگذارید خودداری کنید.
 3. تی‌شرت‌های یقه‌هفت یا پهن نپوشید: این مدل‌ها بخشی از بدن شما را نشان می‌دهند؛ بنابراین پوشیدن آن را به باشگاه‌های بدن‌سازی محدود کنید.
 4. حتی‌الامکان از پوشیدن کت‌وشلوارهای مشکی دوری‌کنید: از نظر عوام این رنگ کت‌وشلوار مخصوص مراسم رسمی یا ختم است، از پوشیدن آن برای مراسم خودمانی جلوگیری کنید.
 5. کراوات نازک و بلند نبندید: این مدل کراوات‌ها تیپ شما را از حالت مردانه خارج می‌کند.
 6. از پوشیدن همیشگی لباس رسمی شیک و زیبا خودداری کنید: برخی از مردان تصور می‌کنند که اگر در تمامی موقعیت‌ها کت‌وشلوار بپوشند، بهتر و شیک‌تر به نظر می‌رسند؛ اما گاهی لازم است آقایان با توجه به موقعیت، از تیپ‌های غیررسمی استفاده کنند.
 7. بوت بپوشید: این طرز فکر که فقط کارگران ساختمانی بوت می‌پوشند، اشتباه است. در حال حاضر بوت‌ها و چکمه‌های بسیار شیک برای مردان عرضه‌شده که به زیبایی بیشتر ظاهر آن‌ها کمک شایانی می‌کند؛ بنابراین خودتان را به کفش‌های ساده و مردانه محدود نکنید.
 8. دستمال داخل جیب کت باید متناسب با کراوات باشد: رنگ و طرح دستمال داخل جیب کت شما، بهتر است که با پیراهنتان تناسب داشته باشد؛ بدین ترتیب ظاهر زیباتری را برایتان به ارمغان خواهد آورد.
 9. کفش قهوه‌ای را می‌توانید با هر تیپی ست کنید: اگر به دنبال کفشی هستید که با همه رنگ‌ها ترکیب مناسبی بسازد، باید به سراغ رنگ قهوه‌ای بروید.
 10. همیشه نباید کفش و کمربند ست بپوشید: این طرز فکر فقط برای تیپ‌های رسمی مصداق دارد. وقتی لباس‌های غیررسمی می‌پوشید، روی ست بودن کمربند و کفش اصرار چندانی نداشته باشید.

 

نتیجه‌گیری

لباس پوشیدن صحیح، تأثیر بسیاری در زیبایی و خوش استایل به نظر رسیدن افراد دارد. انتخاب هر یک از اجزای لباس اعم از کیف، کفش و… اگر با دقت و با توجه به نکات گفته‌شده در مقاله انجام شود، از خرید اشتباه جلوگیری می‌شود. یک انتخاب درست سبب رضایتمندی از خرید و موردتوجه قرار گرفتن بیشتر از سوی عموم خواهد شد.

 

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *