استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی

 

اگرچه رنگ خاکستری از جمله رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود و بسیاری از افراد تصور می‌کنند که فاقد روح و گرما است؛ اما آن را به‌طور قابل‌توجهی در دکوراسیون داخلی منازل مورداستفاده قرار می‌دهند. رنگ خاکستری ویژگی دارد که به آن جذابیت می‌بخشد. این رنگ همانند سایر رنگ‌ها از طیف‌های مختلفی برخوردار است که باید متناسب با فضای منزل انتخاب شود. با ما در مقاله حاضر همراه باشید تا بتوانید از این رنگ به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

 

استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی

      خاکستری و سفید

ترکیب دو رنگ خاکستری و سفید، هماهنگی بسیار خوبی در دکوراسیون فضای داخلی ایجاد می‌کند. به‌ویژه اگر سفید استخوانی در ترکیب با خاکستری متوسط به‌کاربرده شود. بهتر است در کنار این ترکیب از رنگ روشن و طلایی چوبی نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای سایر وسایل دکوراتیو خانه نظیر رومیزی‌ها یا روکش کوسن‌ها نیز از این ترکیب بهره ببرید. توجه داشته باشید رنگ این وسایل مطابق با طیف رنگ استفاده‌شده در بخش اصلی اتاق انتخاب شود.

      خاکستری و زرد

زرد به‌عنوان یک رنگ براق و روحیه‌بخش، ترکیب بسیار خوبی را با خاکستری ملایم به وجود می‌آورد. بهتر است در چیدمان این رنگ همواره زرد در مرتبه بالایی مورداستفاده قرار گیرد؛ به‌عنوان‌مثال برای دیوارها، قسمت بالایی آن را به رنگ زرد و بخش پایینی را با طیف خاکستری رنگ‌آمیزی کنید. این روش موجب می‌شود تا از هر دو رنگ به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. در صورت به‌کارگیری هر دو رنگ زرد و خاکستری جهت رنگ‌آمیزی دیوارها، بسیار ایده آل است که از وسایل و مبلمان چوبی با رنگ سفید و روشن برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنید. این کار از لحاظ بصری کنتراست بسیار خوبی را در فضای داخلی اتاق ایجاد می‌کند.

      خاکستری و مرجانی

رنگ مرجانی از خانواده رنگ‌های متمایل به نارنجی است. درواقع این رنگ سایه‌ای از قرمز و صورتی را با خود به همراه دارد. ترکیب رنگ مرجانی با خاکستری ملایم می‌تواند هماهنگی زیبایی را در دکوراسیون اتاق و رنگ‌آمیزی دیوارها به وجود بیاورد. این دو رنگ هم‌خوانی بسیار زیادی باهم دارند؛ به‌ویژه اگر در کنار سبز نعناعی استفاده شوند. بهترین ایده برای بهره‌گیری از دو رنگ مرجانی و خاکستری، استفاده هم‌زمان از آن‌ها است. بر این اساس دیوارهای اتاق را با دو رنگ موردنظر نقاشی کرده و وسایل آن را با رنگ‌های روشنی همچون سبز نعناعی کم‌رنگ انتخاب کنید.

 

ترکیب رنگ مرجانی با خاکستری در دکوراسیون داخلی

 

ترکیب رنگ مرجانی با خاکستری در دکوراسیون داخلی

 

      خاکستری و صورتی

دو رنگ صورتی نافذ با خاکستری ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند. رنگ صورتی برای اتاق‌خواب، تختخواب و وسایل مربوط به آن گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. در کنار این رنگ می‌توانید دیوارهای اتاق را به رنگ خاکستری درآورید و مکمل زیبایی برای اتاق‌خوابتان ایجاد کنید. مهم‌ترین کلید برای ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی منزل، برقراری تعادل میان رنگ‌های استفاده‌شده است؛ از این‌رو رنگ صورتی و خاکستری را باید به‌گونه‌ای انتخاب کنید تا این تعادل دچار تغییر نشود. برای دسترسی به چنین تعادلی، رنگ‌های به کار رفته باید از طیف رنگی نزدیک به هم برخوردار باشند.

      خاکستری و آبی

رنگ خاکستری با گروهی از طیف رنگ‌های آبی که نزدیک به رنگ طوسی هستند، هماهنگی بسیار خوبی ایجاد می‌کند. استفاده از رنگ زرد در کنار این موارد می‌تواند موجب توازن زیبایی شود و به فضای خانه روح و گرما ببخشد.

      خاکستری و سبز

استفاده از رنگ خاکستری در کنار طیف سبز علاوه بر ایجاد آرامش، حال و هوای تازه طبیعت را نیز به فضای داخلی خانه اضافه می‌کند. همچنین ترکیب این دو رنگ نوعی تضاد دل‌چسب به وجود می‌آورد.

 

ترکیب رنگ خاکستری و سبز در کوراسیون داخلی منزل

 

ترکیب رنگ خاکستری و سبز در کوراسیون داخلی منزل

 

      خاکستری و خردلی

گاهی رنگ خاکستری در دکوراسیون فضای داخلی موجب احساس سردی می‌شود؛ بنابراین بهره‌گیری از رنگ‌های گرم در کنار آن‌ها بسیار مفید است. رنگ خردلی از جمله رنگ‌های گرمی به شمار می‌رود که می‌تواند در کنار رنگ خاکستری تکمیل‌کننده دکوراسیون منزل شما باشد. اگر از رنگ خردلی برای وسایلی استفاده کنید که بافت پارچه‌ای دارند، تأثیر این رنگ در ایجاد گرمای محیط را بیشتر مشاهده خواهید کرد.

 

نتیجه‌گیری

خاکستری ترکیبی از رنگ سیاه‌وسفید است که به دلیل ماهیت خود می‌تواند با بسیاری از رنگ‌ها ترکیب شود. این رنگ کاملاً خنثی و فاقد گرما است و استفاده از آن منجر به طراحی داخلی ظریفی می‌شود. خاکستری برای ایجاد فضایی آرام و پر اعتمادبه‌نفس گزینه مناسبی به شمار می‌رود. اغلب بهتر است آن را در ترکیب با رنگ سفید و رنگ‌های خنثی دیگر استفاده کنید؛ اما این رنگ می‌تواند پس‌زمینه فوق‌العاده‌ای برای رنگ‌های شدید و تند نیز باشد.

 


*برای ارائه خدمات دکوراسیون و یا درخواست خدمات دکوراسیون به سایت زیر مراجعه کنید.*

*دکوراسیون – سرویس اول*


منابع

parsnaz.com

arianparax.com

chidaneh.com

beautyhome.ir

banooyeshahr.com

namnak.com

arthut.ir

chimodeh.ir

bartarinha.ir

tarahaneh.com

beytoote.com

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *