نحوه صحیح ریمل زدن - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

نحوه صحیح ریمل زدن

همان‌طور که می‌دانید، با ریمل زدن آرایش صورت تکمیل شده و چشم‌ها زیباتر به نظر می‌رسند. شما برای ریمل زدن، چطور عمل می‌کنید؟ ریمل ‌زدن روش‌هایی مخصوص به خود دارد. مطالبی که در ادامه خواهیم گفت برای بیشتر خانم‌ها جالب‌توجه خواهد بود. در این مقاله با ما باشید تا از نحوه صحیح ریمل ‌زدن بیشتر بگوییم.

 

نحوه ریمل زدن

ریمل

ریمل، سرمه یا ماسکارا، وسیله‌ای برای حجیم نشان دادن و پرپشت کردن مژه‌ها به کار می‌رود. ریمل‌ها انواع متفاوتی مانند مایع، جامد و کرمی دارند. واژه ریمل، درواقع کلمه‌ای فرانسوی است که وارد فارسی شده است. در زبان انگلیسی به ریمل، ماسکارا گفته می‌شود.

در گذشته، تنها سرمه‌ای به رنگ مشک بر روی چشم‌ها کشیده می‌شد. اما امروزه این وسیله در رنگ‌های مختلفی مانند آبی، قهوه‌ای و … در بازار وجود دارد و توسط برس مخصوص روی مژ‌ه‌ها استفاده می‌شود.

 

نحوه صحیح ریمل زدن

ریمل زدن صحیح، مراحل مختلفی دارد. بنابراین مرحله‌به‌مرحله پیش می‌رویم.

انتخاب ریمل مناسب

اولین قدم، انتخاب ریمل مناسب است. اگر می‌خواهید مژه‌هایی زیبا داشته باشید توجه کنید!

  1. اگر مژه‌های کوتاهی دارید، باید از ریمل بلند کننده مژه با برسی کوتاه اما ضخیم استفاده کنید.
  2. اگر مژه شما کم‌رنگ و کم‌پشت است، از ریمل‌های پرپشت کننده و ضخیم کننده استفاده کنید.
  3. برای افراد دارای مژه‌های صاف و رو به پایین، ریمل‌های فر کننده، ‌توصیه می‌شود.
  4. برخی از ریمل‌ها ترکیبی از چند خاصیت هستند که می‌توان از آن‌ها نیز بهره برد.
  5. اگر مژه شما آسیب‌دیده است، از ریمل‌های حاوی پنتنول و فیتوکراتین استفاده کنید.
  6. شما می‌توانید بنا به نوع استفاده و نیاز، از دو یا چند ریمل استفاده کنید.
  7. همان‌طور که اشاره کردیم، مایع یا جامد بودن ریمل نیز مهم است که این امر نیز وابسته به انتخاب شما است.
  8. اگر خواهان ریملی مقاوم در برابر رطوبت، عرق کردن، اشک و … هستید، از ریمل ضد آب استفاده کنید.
  9. ریمل سیاه، همچون گذشته، بهترین تأثیر را در پر نشان دادن مژه‌ها دارد.

توجه داشته باشید که چشم بخش حساسی از بدن انسان است. بنابراین باید از خشک شدن ریمل جلوگیری کنید. همچنین تا حد امکان ریمل را سه ماه پس از باز کردن درب آن، دور بیندازید.

 

قبل از ریمل زدن مژه‌ها را نرم کنید!

مژه‌های نرم برای اثر بهتر ریمل، بهترین نتیجه را خواهند داشت. می‌توانید از نرم‌کننده و حالت‌دهنده مژه استفاده کرده یا از مخلوط وازلین، عصاره قرص ویتامین E و روغن نارگیل استفاده کنید.

 

قبل از ریمل زدن از فر مژه استفاده کنید!

فر مژه، مژه‌های شما را کشیده‌تر، بلند و پرپشت نشان می‌دهند. از این وسیله صرفاً قبل از ریمل زدن استفاده کنید. چراکه مژه‌های ریمل‌زده شده، با استفاده از فر مژه، ممکن است کنده شوند! اگر فر مژه ندارید، از نوک انگشتان خود برای حالت دادن مژه استفاده کنید.

 

ریمل زدن آخرین مرحله است!

قبل از اینکه از ریمل استفاده کنید، آرایش چشم خود را انجام دهید. سایه چشم، خط چشم و هر گونه آرایش دیگر چشم را قبل از ریمل زدن اعمال کنید. سپس ریمل بزنید.

 

حالا زمان استفاده از ریمل است!

به‌جای پمپاژ کردن یا به عبارتی بالا و پایین کردن برس درون محفظه ریمل، برس را با پیچاندن بیرون بیاورید. چرخاندن برس درون محفظه، باعث می‌شود تا مواد به‌خوبی جذب برس شوند. با پمپ کردن برس درون محفظه، فقط هوا را وارد آن می‌کنید!

 

اضافات ریمل را پاک کنید!

ماندن اضافات ریمل روی برس، باعث گلوله شدن ریمل روی چشم می‌شود. ریمل جمع شده روی برس را به کمک دستمال با مالیدن به لبه محفظه ریمل، پاک کنید.

 

در هنگام ریمل زدن، دهان خود را باز کنید!

سرتان را بالا بگیرید و مژه‌های خود را در آینه نگاه کنید. یک دید کلی از مژه‌های خود داشته باشید. روبروی آینه بنشینید و ریمل زدن را شروع کنید. اگر می‌ترسید که با پلک زدن، ریمل زدن خود را خراب کنید، دهان خود را باز کنید! پلک زدن در هنگامی‌که دهان باز است، به‌مراتب سخت‌تر خواهد بود! احتمالاً دقتتان هم بیشتر خواهد شد!

 

ریمل زدن را شروع کنید!

ریمل را در مقابل ریشه یا پایه مژه‌ها قرار داده و با جلو عقب بردن برس، به‌آرامی ریمل را روی مژه‌ها پخش کنید. شما باید بیشترین مقدار ریمل را بر روی پایه مژه اعمال کنید تا مژه‌ها پر‌تر به نظر بیایند. با لغزاندن برس به چپ و راست، کمک بیشتری به جذب ریمل توسط مژه‌ها خواهید کرد.

 

حرکات زیگزاگ را فراموش نکنید!

با تکان دادن و حرکات زیگزاگ به سمت بالا، برس را به سمت نوک مژه‌ها حرکت دهید. این حرکت باعث افزایش حجم و جلوگیری از گلوله شدن ریمل روی مژه‌ها می‌شود.

 

لایه دوم را ایجاد کنید!

لایه دوم ریمل را بر روی مژه‌های خود ایجاد کنید. می‌توانید این لایه را با چرخاندن برس، ریمل بزنید. اگر واقعاً نیاز بود سومین بار به ریمل زدن بپردازید.

نکته: ریمل کشیدن چندباره و بیش‌ازحد، باعث گلوله شدن و خشک شدن ریمل روی چشم می‌شود. لایه‌های مختلف می‌توانند انواعی از ریمل‌های حجم دهنده، بلند نما یا … باشند.

 

همه قسمت‌های مژه را ریمل بزنید!

قسمت بیرونی و داخلی پلک را نیز ریمل بزنید. برخی افراد، تنها به قسمت‌های مرکزی مژه‌ها توجه می‌کنند که این امر در نهایت، ظاهر نامناسبی را ایجاد می‌کند. اگر در ریمل زدن قسمت‌های داخلی مژه مشکل دارید، می‌توانید برس ریمل خود را خم کنید! نگران نباشید، معمولاً قابلیت خم شدن دارند.

 

نوبت ریمل زدن مژه‌های پایینی است!

از یک اسفنج آرایش یا یک قاشق برای نگه‌داشتن پوست زیر پلک خود به سمت پایین استفاده کنید. با این کار می‌توانید ریمل را بدون اینکه به پوستتان بخورد استفاده کنید. دوباره از ریشه شروع کرده و به سمت نوک مژه‌ها بیایید. می‌توانید از نوک برس ریمل استفاده کنید. همچنین اگر برس ریمل دیگری دارید که کوچک‌تر است از آن بهره ببرید.

 

اشتباهات خود را با گوش پاک‌کن پاک کنید!

ابتدا اجازه دهید تا ریمل کاملاً خشک شود. سپس یک گوش پاک‌کن را با مرطوب‌کننده آغشته و اشتباهات خود را با آن پاک کنید.

 

مژه‌ها را شانه کنید!

با استفاده از برس ریمل قدیمی خود که قبلاً آن را با آب‌ و صابون شسته‌اید و تمیز کرده‌اید، مژه‌ها را شانه و تمیز کنید. این کار ریمل گلوله یا جمع شده را از سطح مژه شما پاک می‌کند. این کار را می‌توانید با استفاده از شانه مخصوص مژه یا حتی مسواک انجام دهید.

 

هر شب، ریمل چشم خود را با آرایش پاک‌کن چشم تمیز کنید!

شب‌ها، ریمل چشمانتان را با استفاده از پاک‌کننده آرایش، تمیز کنید. این امر از خشک شدن و چسبیدن ریمل به مژه جلوگیری می‌کند. همچنین با این کار از بروز آلودگی‌ها و بیماری‌های چشمی جلوگیری کرده‌اید.

 

طریقه ریمل زدن

در این مقاله به تکنیک‌های ریمل زدن و نحوه صحیح آن پرداختیم. بانوان گرامی، ریمل را برای حجیم کردن و بلند نشان دادن مژه‌ها، بر روی آن‌ها می‌کشند بنابراین اگر از ریمل خود راضی نیستید و نتیجه دلخواه را کسب نمی‌کنید، اقدام به تعویض ریمل خود کنید. بنا به عقیده برخی می‌توان با استفاده از پودر بچه بعد از لایه اول نیز، ریمل را پرحجم‌تر نشان داد. امید است شما همراهان گرامی از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

 

 برای ارائه خدمات سلامت و زیبایی و یا درخواست خدمات سلامت و زیبایی به سایت زیر مراجعه کنید.

سلامت و زیبایی – سرویس اول 

 

منابع

https://www.wikihow.com

https://www.birchbox.com

http://www.arayeshgari.com

https://www.birchbox.com

http://redmag.ir

http://www.iranve.com

http://persianv.com

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *