هاشور ابرو چیست؟ - وبلاگ سرویس اول - وبلاگ سرویس اول
عنوان پست میاد اینجا

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو، روشی مناسب جهت رفع عیب‌‌های ابرو و قرینه‌‌سازی محسوب می‌‌شود که با ترسیم خط مویی در بین لایه‌‌های مو همراه است. این خطوط آن‌‌قدر ظریف، کوتاه و طبیعی هستند که تشخیص آن از موهای ابرو کاملا دشوار است.

 

زیبایی طبیعی با میکروپیگمنتیشن

امروزه ایجاد هر نوع تغییر در چهره و ظاهر افراد، کاری ناممکن نیست. ازاین رو، افراد می‌توانند تنها با اراده خود، چروک‌های دور چشمان را محو و عمل‌‌های زیبایی بر روی چهره انجام دهند. هر روزه، تمامی این کارها به‌سهولت صورت می‌‌پذیرد تا لیست بلندبالای خدمات زیبایی، طویل‌‌تر و متنوع‌‌تر شود. طبق نتایج به‌‌ دست آمده، کشور ایران در رده‌ سوم کشورهای مصرف‌کننده لوازم آرایش و عمل جراحی زیبایی در جهان قرار دارد که این امر، تمایل مردم ایران به زیبایی و زیباتر شدن را نشان می‌‌دهد.

دنیای مدرن امروز، مملو از مدگرایی و حس تغییر و زیبایی است و افراد  برای دستیابی به زیبایی، دنباله‌‌رو آن‌‌ها خواهد بود. هاشور ابرو، یکی از روش‌‌های ترمیم و اصلاح ابرو است که در بین بانوان به‌‌عنوان آرایش دائمی رواج‌یافته و انجام آن باید به‌‌ دست افراد حرفه‌‌ای و متخصص صورت گیرد. این مقاله به شما کمک می‌‌کند تا با هاشور و مراحل انجام آن، مزایا و عوارض هاشور و همچنین مراقبت‌‌های پس از هاشور آشنا شوید.

 

 

آرایش دائمی

آرایش دائمی از گذشته‌‌های بسیار دور مرسوم بوده و اصولا با توجه ‌به اقتضا زمانی، کاربردهای مختلفی داشته است. در آغاز پیدایش این شیوه از آرایش دائم بدن که خالکوبی یا تاتو نام گرفت، استخوان حیوانات یا صدف را به شکل سوزن درآورده و با رنگ‌‌های طبیعی گیاهان یا زغال، حکاکی و خالکوبی بر روی بدن انسان انجام می‌‌گرفت.

بنا بر کاوش‌‌های انجام شده و اجساد به‌‌ دست آمده در ایتالیا، مصر، استرالیا و آسیا، خالکوبی روی پوست را به ۵ تا ۱۰ هزار سال پیش نسبت داده‌‌اند. آثار خالکوبی بر روی اجساد مومیایی شده مصری نیز به‌‌خوبی گواه این ادعا بوده است. همچنین در ژاپن مرسوم بوده که بر روی بدن مجرمان زندانی به تعداد سال‌‌های حبس خط‌‌های خالکوبی بر روی بدن آن‌ها کشیده شود.

با پیدایش رنگ قهوه‌‌ای رفته‌رفته هنر خالکوبی، آسان‌‌تر شد و روش‌‌های جدیدی مانند هاشور یا میکروپیگمنتیشن در کنار آن رشد کردند.

 

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو، روشی مناسب جهت رفع عیب‌‌های ابرو و قرینه‌‌سازی محسوب می‌‌شود که با ترسیم خط مویی در بین لایه‌‌های مو همراه است. این خطوط آن‌‌قدر ظریف، کوتاه و طبیعی هستند که تشخیص آن از موهای ابرو کاملا دشوار است. به‌‌طورکلی، می‌‌توان هاشور را تکنیکی نوین در جوامع امروزی قلمداد کرد که با استفاده از دستگاه‌‌های پیشرفته میکروپیگمنتیشن، قابل اجرا و انجام است و ابروی فرد را طبیعی‌‌تر نشان می‌‌دهد.

 

تفاوت تاتو و هاشور

روش سنتی تاتو یکی از شیوه‌‌های غیرایمن در انتقال رنگدانه‌‌ها به داخل پوست است. در این روش، احتمال خطا بسیار است و سلامتی انسان با استفاده از دستگاه‌‌ها و سوزن‌های غیربهداشتی، رنگ‌‌ها و مواد غیراستاندارد به‌‌خطر می‌‌افتد.

در تاتو عدم ‌‌‌تجربه کافی و عدم ‌کنترل انتقال رنگدانه‌‌ها به اپیدرم پوست می‌‌تواند فرد را با مشکلات عدیده‌‌ای مواجه کند؛ اما در هاشور یا میکروپیگمنتیشن، به کمک دستگاه‌‌های استاندارد، رنگدانه‌‌های زیست‌‌سازگار و استفاده از سوزن‌های یک‌بار مصرف استریل، عوارض کمتری گریبان‌‌گیر مشتری خواهد شد و حالت طبیعی چهره با تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن حفظ خواهد شد.

از روش اصولی میکروپیگمنتیشن اغلب جهت رفع نواقصی مانند شکستی ابرو، خالی بودن ابرو، جای بخیه و جای ترک‌‌های پس از زایمان استفاده می‌‌شود. این مهم در حالی است که تاتو اکثرا به ‌منظور ایجاد تصویر بر روی پوست بدن مورداستفاده قرار می‌‌گیرد.

 

هاشور ابرو توسط چه افرادی باید انجام شود؟

هاشور ابرو یکی از خدمات زیبایی است که امروزه مرسوم شده و انجام آن در بسیاری از آرایشگاه‌‌ها و کلینیک‌‌های تخصصی صورت می‌‌پذیرد. مطابق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، خدمات زیبایی ازجمله تاتو، خالکوبی و ‌هاشور مربوط به حوزه پزشکی نیست و می‌تواند توسط آرایشگر و در آرایشگاه انجام شود.

اما افرادی که به‌ دنبال این راهکارها جهت دستیابی به زیبایی هستند، می‌‌بایست افراد مجرب و مطمئن را جهت انجام این کار انتخاب کنند. در غیر این‌‌ صورت، مجبور خواهند شد تا با بیماری‌‌ها و مشکلات بسیاری دست‌‌وپنجه نرم کنند.

 

مراحل هاشور ابرو

برای شروع، مدل ابرو متناسب با صورت، چشم و نظر مشتری انتخاب می‌‌شود و در ادامه کار با مداد ابرو، طرح آن را بر روی ابرو کشیده و به آن فرم و شکل می‌‌دهند. سپس، هاشور زدن آغاز می‌‌شود. در این شیوه برخلاف تاتو از دستگاه‌‌های الکتریکی جهت انجام کار استفاده نمی‌‌شود، بلکه به‌ کمک سوزن و مقداری رنگ استریل شده نواحی موردنظر را پر می‌‌کنند. به‌‌طورمعمول، اجرای این عمل بین نیم تا یک ساعت به ‌‌طول خواهد انجامید.

در میانه‌‌ انجام کار، کمی به پوست استراحت داده و مجددا شروع به انجام کار می‌‌کنند. این شیوه آن‌قدرها هم دردناک نیست، زیرا عمقی که سوزن در پوست فرو ‌می‌‌رود زیاد نخواهد بود. در این روش، می‌‌توان از کرم‌‌های موضعی بی‌‌حس کننده جهت کاهش دردهای احتمالی استفاده کرد. پس از اتمام جلسه اول، ابرو کمی غیرطبیعی به ‌‌نظر می‌‌رسد که با گذشت زمان حالت طبیعی خود را به ‌‌دست می‌‌آورد.

هاشور نهایی به پوست افراد وابسته خواهد بود و رنگ آن ممکن است دچار تغییراتی شود که پس از سه هفته فرد می‌‌بایست مجددا برای ترمیم مراجعه کند.

 

مراقبت‌‌های بعد از هاشور

 1. در مدت زمان ترمیم ابرو، می‌‌بایست روزی دو الی سه بار از پمادهای مخصوص انجام این کار استفاده کرد.
 2. در طی ترمیم هاشور، اگر صورت خود را به لوازم آرایشی آغشته کردید، جهت پاک کردن آرایش از روغن بچه و یا صابونی ملایم استفاده کنید و درنهایت به‌‌ کمک آب صورت خود را شستشو دهید.
 3. در طی این فرایند از مالش ابروها پرهیز کنید و سعی شود خشک‌کردن ابروها به‌‌آرامی و باملایمت صورت پذیرد.
 4.  در مدت زمان التیام ابروها، از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب اجتناب کنید.
 5.  در زمان بهبودی بهتر است فرد برای ساعات طولانی در آب قرار نگیرد. استفاده از سونا و جکوزی نیز ممنوع است.
 6.  در هفته‌‌های اول پس از هاشور، از کمپرس آب یخ ۳ الی ۴ مرتبه در روز استفاده شود.
 1. پس از گذشت چند هفته از انجام هاشور، طبق روال معمول عمل کنید. البته، از کرم ضدآفتاب برای جلوگیری از محو شدن ابرو بهره بگیرید. همچنین از مالش و وارد آوردن فشار بر روی آن ناحیه بپرهیزید.

 

ماندگاری هاشور ابرو

دوام و ماندگاری رنگ‌‌ها در هاشور ابرو وابسته به‌ چند علت است و به‌ نوع پوست افراد، وضعیت اقلیمی منطقه و نحوه زندگی افراد وابسته است؛ بنابراین، نمی‌‌توان زمان دقیقی برای ثبات و پایداری آن‌‌ها در نظر گرفت. البته لازم به ذکر است که هاشور بر روی پوست خشک، ماندگاری رنگ بالاتری نسبت به پوست‌‌های چرب دارد.

 

انواع مدل‌‌های هاشور ابرو

هاشور خطی

در این شیوه از اجرا، بین خطوط هاشور، از نو خطوط دیگری ترسیم می‌‌شوند.

 

هاشور هایلایت

هاشور هایلایت برای افرادی که بر روی تاتو قصد انجام چنین عملیاتی را دارند، بسیار مناسب است. در این شیوه از اجرا، از دو رنگ روشن و تیره جهت ایجاد سایه در ابرو استفاده می‌‌شود.

 

هاشور سه‌بعدی

هاشور سه‌بعدی عنوان روشی است که با استفاده از خطای دید، ابرو برجسته‌‌تر نشان داده می‌‌شود. در این روش هاشورهایی همانند ابروهای طبیعی فرد و در جهت ابرو زده می‌شوند. هاشور سه بعدی، شکل‌‌و‌‌شمایلی مشابه ابروهای طبیعی فرد دارد.

 

 

مزیت‌‌های هاشور ابرو

 1. صرفه‌‌جویی در زمان یکی از مزایای هاشور ابرو شناخته می‌‌شود. افراد بسیاری هستند که در روز زمان بسیاری را به کشیدن مداد ابرو و ترمیم آن اختصاص می‌‌دهند تا ظاهر ابروی خود را زیباتر کنند. ازاین‌‌رو، با اجرای هاشور ابرو، از زمان موردنیاز برای آرایش کردن کاسته می‌‌شود.
 2. طراحی ابرو مطابق با فرم صورت و درشت نشان دادن چشم‌‌ها از مزیت‌‌های هاشور ابرو به‌‌شمار می‌‌روند. این روش می‌‌تواند مطابق با چهره هر شخص انجام شود و در جای مناسب صورت قرار گیرد.
 3. مراقبت و نگهداری از ابروهای هاشور شده آسان‌‌تر است. بسیاری از افراد بر این‌ عقیده هستند که ابروهای هاشور شده، به مراقبت کمتری نسبت به ابروهای طبیعی خود فرد نیاز دارند. از این‌‌رو، هاشور را یکی از گزینه‌‌های مناسب و یک مزیت می‌‌دانند.
 4. یکی دیگر از مزیت‌‌های هاشور ، پنهان کردن ریزش ابرو در افراد مبتلا به بیماری آلوپسی است. در این شرایط، از هاشور ابرو برای بازگرداندن حالت طبیعی ابرو استفاده می‌‌شود.

 

معایب هاشور ابرو

 1. هاشور ابرو یکی از اعمال دردناک است. به‌‌ دلیل حساسیت و نازک بودن پوست در این ناحیه از صورت، انجام هاشور با درد همراه خواهد بود.
 2. تغییر مد نیز می‌‌تواند دردسرساز باشد. یکی از معایب و مشکلات هاشور کردن ابرو عدم تغییر و یا دشوار بودن ایجاد تغییر در آن است. افرادی که تمایل دارند مطابق مد روز پیش رفته و هماهنگ با آن باشند، این مسئله را یکی از معایب هاشور ابرو می‌‌دانند.
 3. در برخی موارد، به‌‌ویژه بر روی پوست‌‌های حساس پس از هاشور کردن مشکلی به ‌‌نام کلوئید یا زخم پف کرده بروز پیدا می‌‌کند. ازاین‌‌رو، عفونت و حساسیت از عوارض جبران‌ناپذیر هاشور ابرو محسوب می‌‌شود.
 4. با انجام هاشور، پوست متورم شده و با خارش، سوزش و درد همراه خواهد شد. همچنین، انجام هاشور ابرو بدون توجه و رعایت اصول بهداشتی، احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری‌‌ها از جمله ایدز و هپاتیت را افزایش می‌‌دهد.
 5. بروز ضایعات پوستی از دیگر عوارض هاشور محسوب می‌‌شود. درد در محل تزریق نیز از دیگر پیامدهای آن است.
 6. نشان دادن واکنش نسبت به رنگ پس از گذشت چند سال، از دیگر نشانه‌‌های هاشور ابرو است که به‌‌عنوان راکسیوم شناخته می‌‌شود.

 

هاشور ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

 1. افرادی که دارای ابروهای کم‌‌پشت و پراکنده هستند.
 2. افرادی که از داشتن ابروهای قرینه و یکنواخت بی‌‌بهره‌‌اند.
 3. افرادی که ابروهای کوتاه داشته و به تناسب سلیقه تمایل به داشتن ابروانی کشیده دارند.
 4. افرادی که خواهان تغییرات در ظاهر و صورتشان هستند.

 

هاشور ابرو

هاشور ابرو

 

میکروپیگمنتیشن

هاشور ابرو یا همان میکروپیگمنتیشن ابرو یکی از روش‌‌های متداول جهت پرپشت نشان دادن ابرو و پوشاندن نواقص ابرو است. در این روش، با تزریق رنگدانه‌‌های زیست‌‌سازگار به زیر پوست، آرایشی دائمی بر چهره نقش می‌‌بندد و نگرانی فرد را در رابطه ‌‌با مشکل ریزش ابرو کاهش می‌دهد.

با مراقبت و توجه‌‌ به ابرو بعد از اتمام هاشور، می‌‌توان بهترین نتیجه را به ‌‌دست آورد؛ بنابراین، هاشور را می‌‌توان یکی از تکنیک‌‌های مدرن برای پوشاندن نواقص و زیبایی صورت دانست که در کنار این مزیت‌‌ها ممکن است افراد را با عوارض بسیاری از قبیل حساسیت‌‌های پوستی، تورم و ضایعات پوستی مواجه کند.

 برای ارائه خدمات سلامت و زیبایی و یا درخواست خدمات سلامت و زیبایی به سایت زیر مراجعه کنید.

سلامت و زیبایی – سرویس اول 

 

منابع

rojelab.com/

rojelab.com/

roosha.ir/

anahidbeauty.ir/

sobhesepid.com/

minataherian.com/

simafarmani.com/

nooratebmp.com/

nightmelody.com/

marmarsalon.com/

marmarsalon.com/

seemorgh.com/

 

شما چه فکر میکنید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *